Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > IKEA zmienia strategię. Sieć otworzy pierwszy sklep z używanymi meblami
Radosław Święcki
Radosław Święcki 16.09.2020 02:00

IKEA zmienia strategię. Sieć otworzy pierwszy sklep z używanymi meblami

IKEA będzie sprzedawać używane meble
Wikimedia/Kgbo

IKEA stawia na używane meble

IKEA poinformowała, że jeszcze w tym roku otworzy swój pierwszy sklep z odnowionymi używanymi meblami. Jak podaje za serwisem tellerreport.com portal Wiadomości Handlowe ma on zostać otwarty w mieście Eskilstuna w centrum handlowym z używaną odzieżą o nazwie ReTuna. 

IKEA już wcześniej deklarowała, że zamierza wynajmować i poddawać recyklingowi swoje meble na całym świecie. Była to reakcja na krytykę, iż model szwedzkiej sieci oparty jest na sprzedaży produktów w niskich cenach, co prowadzi do nadmiernej konsumpcji i marnotrawstwa. - Jeśli mamy osiągnąć nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, musimy rzucić sobie wyzwanie i przetestować nasze pomysły w praktyce - powiedział cytowany przez portal Jonas Carlehed, dyrektor ds. Zrównoważonego rozwoju w IKEI.

DZISIAJ W GRZEJE:1. Potwierdzone: Rząd przyjął ustawę, Polacy zarobią więcej. Znamy już kwoty podwyżek2. Lekarka, która przerywała ciąże nie wytrzymała. Jednego przypadku nigdy nie zapomni 

Szwedzka sieć, jak przypominają Wiadomości Handlowe, chce zmniejszyć swój globalny wpływ na klimat średnio o 70 proc. na produkt w ciągu najbliższej dekady. Zapowiadany jeszcze na ten rok sklep z używanymi odnowionymi meblami jest projektem testowym, które ma być regularnie poddawany ponownej ocenie. Sklep ma być zaopatrywany w meble i towary z kategorii wyposażenie domu z pobliskiego sklepu IKEA, które zostały uszkodzone i naprawione. W pierwszej kolejności do placówki trafią naprawione towary, które zostały uszkodzone w transporcie do poszczególnych sklepów. Firma rozpoczęła już ich przepakowywanie i naprawę. IKEA umożliwia również klientom zwrot produktów, w tym mebli, w celu odsprzedaży lub darowizny na cele charytatywne.

Przypomnijmy, że IKEA została założona przez  Ingvara Kamprada w 1943. W Polsce firma uruchomiła Start Shop na warszawskim Ursynowie, oferujący głównie produkowane przez firmę dodatki w 1990 roku. W 1992 roku zamieniła go na pierwszy pełny sklep firmy przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie, a rok później otwarto najstarszy z dotychczas funkcjonujący sklep w Jankach. Obecnie w naszym kraju funkcjonuje 11 sklepów IKEA.

Tagi: Zakupy