Godziny dla seniorów w Wigilię
Marek BAZAK/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 24 Grudnia 2020

Godziny dla seniorów do zawieszenia. Ale wrócą i już wiemy kiedy

Ważna informacja dla wszystkich, którzy chcą zrobić dziś zakupy. W Wigilię zakupy zrobimy na innych zasadach. Gdzie zrobimy dziś zakupy i kiedy powinniśmy spodziewać się godzin dla seniorów?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy obowiązują godziny dla seniorów,
  • Od kiedy będzie obowiązywał zakaz handlu,
  • Kiedy znów będziemy mogli zrobić zakupy.

Godziny dla seniorów w Wigilię

Dziś - w Wigilię, godziny dla seniorów nie będą obowiązywały. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość dokupienia potrzebnych produktów - od otwarcia sklepów do ich zamknięcia. Trzeba jednak pamiętać, że sklepy będą dziś otwarte krócej - najpóźniej do godziny 14:00.

W związku z tym, że w dzisiejsze popołudnie zaczyna się zakaz handlu, przypominamy wszystkim zapominalskim, że zakupów nie zrobią aż przez pół tygodnia.

W tym roku grudzień jest miesiącem wyjątkowo srogim, jeśli chodzi o zakaz handlu. Zakupy mogliśmy zrobić co prawda aż w trzy niedziele - 6, 13 i 20 grudnia, jednak teraz zakaz handlu potrwa aż pół tygodnia. Zakupy zrobimy dziś do godziny 14:00, a potem dopiero 28 grudnia, ponieważ pierwszy dzień po świętach - 27 grudnia, przypada na niedzielę z zakazem handlu.

Osoby, które nie przygotują się odpowiednio do tak długiej przerwy w handlu, mogą mieć spore problemy. Prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renata Juszkiewicz mówiła o tym już w ubiegłym tygodniu.

Policja gotowa do wigilijnych kontroli. Funkcjonariusze wpadną z wizytąPolicja gotowa do wigilijnych kontroli. Funkcjonariusze wpadną z wizytąCzytaj dalej

- W obliczu obowiązujących już obostrzeń, zapowiadanej narodowej kwarantanny oraz wyłączenia z handlu znaczącej liczby niedziel i dni świątecznych […] Polacy zostaną pozbawieni dostępu do żywności, a w szczególności do świeżych artykułów spożywczych - podkreślała w komunikacie cytowanym przez Business Insider.

O zniesienie zakazu handlu 27 grudnia postulowały także m.in. Polska Rada Centrów Handlowych czy Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Ich zdaniem zniesienie zakazu handlu w grudniowe niedziele pomogłyby w odpracowaniu przynajmniej części strat poniesionych podczas lockdownu w pierwszej fali epidemii.

W tym miejscu warto też przypomnieć, że od razu po świętach - 28 grudnia, wejdą w życie nowe obostrzenia, które potrwają aż do końca ferii, co oznacza, że gdy dziś zamkną się galerię handlowe, pozostaną one zamknięte aż do ich zakończenia - 17 stycznia.

Zmiany w godzinach dla seniorów

Od pierwszej fali epidemii, kiedy wprowadzono godziny dla seniorów, sporo zmieniło się w zasadach, zgodnie z którymi mogły działać sklepy. Przede wszystkim zmienił się wiek osób, które mogą korzystać z udogodnienia - podczas pierwszej fali epidemii prawo przysługiwało osobom po 65, roku życia, w tej chwili godziny dla seniorów są dla osób, które ukończyły 60 lat.

Z rozporządzenia wyłączono także niektóre typy sklepów. Między 10:00 a 12:00 każdy może robić zakupy w sklepach odzieżowych, budowlanych czy marketach ze sprzętem RTV AGD. Warto mieć też na uwadze, że godziny dla seniorów nie obowiązują w weekendy.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Rodzina przeleje Ci pieniądze na Święta, a Ty zapłacisz spory podatek. Grożą Ci też inne konsekwencje
  2. W Wigilię możesz mieć nieproszonego gościa. Ale zamiast nakrycia lepiej przygotuj portfel
  3. Nagła decyzja Biedronki. Godziny pracy sklepów do pilnej zmiany
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News