BiznesINFO.pl Handel Godziny dla seniorów jednak do zmiany. Rząd już szykuje nowelizację rozporządzenia
Jakub Kaminski/East News

Godziny dla seniorów jednak do zmiany. Rząd już szykuje nowelizację rozporządzenia

21 października 2020
Autor tekstu: Wiktoria Pękalak

Godziny dla seniorów do poprawki

Do rozporządzenia dotyczącego m.in. godzin dla seniorów mają wejść poprawki. Dziennikarze RMF FM ustalili, że zmiany obejmą dwie rzeczy. Po pierwsze w noweli ma zostać wprost napisane, że w sklepikach szkolnych nie obowiązują godziny dla seniorów .

Informacja o tym, że sklepiki szkolne także wprowadziły godziny dla seniorów, obiegła całą Polskę, wywołując tym samym salwy śmiechu. Trudno dziwić się sklepikarzom, rozporządzenie napisane jest w tak skomplikowany sposób, że trudno zrozumieć, w których sklepach godziny dla seniorów powinny obowiązywać.

Sklepiki szkolne to nie jedyne miejsca, w których właściciele nadinterpretują niejasne przepisy. W godzinach dla seniorów mogą działać normalnie sklepy w hotelach oraz wielkie hurtowe supermarkety, w których kupują przedsiębiorcy. Wszystkie z nich mogą być otwarte dla każdego o każdej porze, jednak przez niejasności w przepisach, właściciele sklepów wolą dmuchać na zimne.

1 . Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP? 2 . Nie tylko Dariusz Gnatkowski. Inna gwiazda "Świata Według Kiepskich" także przeżywa osobisty dramat 3 . Godziny dla seniorów dla dużo młodszych niż poprzednio. Polacy zapominają o ważnej zmianie

Godziny dla seniorów codziennie oprócz w weekendy

Godziny dla seniorów wprowadzono już podczas pierwszej fali epidemii. Dzięki nim osoby najbardziej narażone na zakażenia mogą zrobić zakupy bez niepotrzebnego narażania się. Godziny dla seniorów obowiązują ponownie od 15 października w sklepach spożywczych, drogeryjnych, aptekach i na poczcie. Niektóre sklepy, by zachęcić osoby po 60. roku życia do zakupów w tych godzinach, wprowadziły kuszące promocje.

Rozporządzenie opublikowane w Dzienniku Ustaw informuje, że obowiązek wprowadzenia godzin dla seniorów dotyczy „obiektów handlowych i usługowych, których przeważająca działalność polega na sprzedaży: żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, a także obiektów świadczących usługi pocztowe”. To znaczy, że w godzinach 10:00-12:00 w sklepach RTV i AGD i odzieżowych, zakupy zrobi każdy.

Obserwuj nas w
autor
Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie