Zarażony polski generał
canva/biznesinfo
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Marca 2020

Polski generał kolejnym poszkodowanym przez epidemię. Wirusem zaraził się za granicą

Generał Jarosław Mika wrócił z Niemiec. Po powrocie stwierdzono u niego obecność koronawirusa - informuje w mediach społecznościowych Ministerstwo Obrony Narodowej.

Generał Mika wrócił z koronawirusem

Generał Jarosław Mika, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych przebywał na naradzie wojskowej w Niemczech i to tam został zarażony. Informację o tym, że generał Mika jest zakażony koronawirusem, Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało za pośrednictwem Twittera.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Koniec 500 plus? W mediach pojawiły się plotki, minister oficjalnie odpowiada

“Po powrocie z wojskowej narady w Niemczech, u gen. Miki dowódcy generalnego, potwierdzono obecność koronawirusa. Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie. Dowódca czuje się dobrze. Procedury zadziałały, wprowadzono działania mające zminimalizować ryzyko” - czytamy w komunikacie MON.

generał

Nie tylko generał. Koronawirus atakuje Polskę

Koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie, także w Polsce. Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w naszym kraju. Aktualnie odnotowano 20 przypadków. Jedna z nich jest w stanie ciężkim.W związku z epidemią koronawirusa premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce.

Koronawirus na świecie

Do tej pory przez koronawirusa zginęła 4011 osób na całym świecie, większość zgonów nastąpiła w Chinach. Zakażenia potwierdzono już w ponad 100 krajach, a liczba przypadków przekracza 110 tys. W Europie najgorsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie odnotowano ponad 9 tys. zakażeń i 463 ofiary śmiertelne, a w całym kraju wprowadzono stan wyjątkowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  2. Nietypowy objaw czerniaka. Trzeba dokładnie przyjrzeć się dłoniom
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. CNN: całe Włochy objęte kwarantanną. Spełnia się najgorszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News