Fryzjer otworzy się już niedługo? Rzecznik rządu zdradza możliwy termin
Unsplash/Aw Creative
Autor Maria Glinka - 3 Maja 2020

Od kiedy będzie otwarty fryzjer i kosmetyczka? Rzecznik rządu podał termin

Fryzjer i kosmetyczka otworzą drzwi swoich salonów jeszcze w tym miesiącu? Rzecznik rządu Piotr Müller wyznał, że powrót do pracy tych zakładów wpisuje się w następny etap odmrażania gospodarki. Przedstawiciel władzy prognozuje, kiedy może on nastąpić.

Fryzjer ponownie otwarty już niebawem

Fryzjer, kosmetyczka czy masażysta to zawody, które w dobie pandemii zamarły i czekają na ożywienie. Rzecznik rządu Piotr Müller wyjawił na antenie programu „Wydarzenia i Opinie”, że otwarcie salonów fryzjerskich jest planowane w ramach kolejnego etapu luzowania obostrzeń.

„Myślę, że połowa maja jest terminem, który jest realny” – oznajmił rzecznik, który podkreślił, że ostateczna decyzja w tej sprawie będzie zależała od dynamiki rozwoju pandemii w kraju. „Liczymy na to, że jeżeli liczba zachorowań nie zwiększy się i wszyscy będziemy się stosować do tych standardów, które obowiązują, takich jak noszenie maseczek w miejscach publicznych, to fatycznie będzie to możliwe” – ocenił przedstawiciel władzy.

Emeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyEmeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyCzytaj dalej

Stopniowe i rozsądne odmrażanie gospodarki

Pomysłodawcy akcji „Chcę Do Salonu” zapewniają, że salony są odpowiednio przygotowane na ponowne otwarcie, a standardy higieniczne w zakładach nie będą odbiegały od tych w gabinetach lekarskich – podaje polsatnews.pl.

Jednak zdaniem rzecznika rządu na strategię luzowania obostrzeń trzeba spojrzeć w znacznie szerszym spektrum, ponieważ otwarcie kolejnych sektorów gospodarki stwarza potencjalne ryzyko rozprzestrzeniania się choroby. Dlatego rząd musi „robić to na tyle rozsądnie, w sposób rozłożony w czasie, by weryfikować, czy służba zdrowia nadal jest w stanie pomagać wszystkim osobom, które są chore” – podsumował Müller.

Są już polskie truskawki. Cena jest powalającaSą już polskie truskawki. Cena jest powalającaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Jakimowicz nie daje o sobie zapomnieć. Publicznie kpił z kandydata na prezydenta, zadziwiający wpis

Zmiany na horyzoncie

Na otwarcie zakładów fryzjerskich czy kosmetycznych będzie trzeba jeszcze poczekać, ale już od jutra (4 maja) można zrobić zakupy w centrach handlowych. Jednak nawet w galeriach będą obowiązywały surowe reguły, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu klientom.

Również od 4 maja przestaną obowiązywać tzw. godziny dla seniorów, które uprawniają osoby powyżej 65 roku życia do zakupów bez kontaktu z młodszymi klientami między 10 a 12 w dni robocze.

Poniedziałek to także dzień, w którym zostaną otwarte hotele i miejsca noclegowe. „Ta data jest celowa, byśmy nie korzystali z tej możliwości w czasie majówki. Majówka to czas wolny, ale nie czas wolny od ostrożności” – ocenił Müller, dodając, że restauracje, również te hotelowe mają zostaną uruchomione w kolejnym etapie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażający wypadek. Śmieciarka zderzyła się z ciężarówką.Kierowcy w stanie ciężkim, trwa akcja ratunkowa
  2. Czy kwarantanna jest jeszcze potrzebna? Profesor Simon, specjalista od chorób zakaźnych tłumaczy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nieoficjalnie: jest data znoszenia kolejnych obostrzeń w Polsce. Wielu na pewno się ucieszy
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News