Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Fotoradarów będzie znacznie więcej. Inspekcja Transportu Drogowego już zapowiedziała
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 10.09.2021 02:00

Fotoradarów będzie znacznie więcej. Inspekcja Transportu Drogowego już zapowiedziała

EN 01491740 0069
Marek BAZAK/East News

Na forum ekonomicznym w Karpaczu padła deklaracja o montażu kolejnych fotoradarów. Inspekcja Transportu Drogowego jest zadowolona z bezpieczniejszej jazdy polskich kierowców, a zasługi przypisuje właśnie fotoradarom.

Szef ITD Alvin Gajadhur potwierdził na XXX forum ekonomicznym w Karpaczu o planach instalacji kolejnych fotoradarów - relacjonuje money.pl. Gajadhur uważa, że obecność fotoradarów na polskich drogach znacznie zwiększa bezpieczeństwo.

- Jeśli chodzi np. o ofiary śmiertelne, w przypadku 462 urządzeń, pozytywny wpływ oceniono na poziomie 97 proc. W wielu miejscach objętych kontrolą liczba zdarzeń, osób rannych oraz ofiar śmiertelnych spadła niemal do zera – przytacza słowa głównego inspektora money.pl.

Kolejne fotoradary staną na drogach

Gajadhur zapowiedział, że dla systemu CANARD pracuje obecnie już ok. 500 urządzeń, a niedługo przy polskich drogach stanie kolejne 100. Docelowo ich ilość ma zwiększyć się o kolejne 120 maszyn, czytamy w money.pl.

Mapa fotoradarów w Polsce udostępniona jest na rządowej stronie: https://www.canard.gitd.gov.pl/cms/mapa-fotoradarow1

Z informacji systemu CANARD wynika, że w tym roku w okresie wakacyjnym zarejestrowano 259,6 tys. przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Najwięcej przypadków łamania przepisów zarejestrował fotoradar w Warszawie przy ul. Spacerowej - czytamy na rządowej stronie.

Tagi: Mandat