COVID-19 uznany pandemią
wikimedia.org
Autor Maria Glinka - 11 Marca 2020

Na decyzję WHO czekał cały świat. Jest ważne oświadczenie ws. COVID-19

COVID-19 sparaliżował niemal cały świat. W najnowszym oświadczeniu Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że mamy do czynienia z pandemią.

COVID-19 zbiera obfite żniwo

COVID-19 objął swoim zasięgiem już wszystkie kontynenty. Sytuacją zaniepokojeni są przedstawieciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - najważniejszej globalnej instytucji zajmującej się zagadnieniami związanymi ze zdrowiem.

Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. złSzukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. złCzytaj dalej

W związku intensywnością i alarmującym poziomem rozprzestrzenienia się i braku działań sformułowano ocenę, zgodnie z którą scharakteryzowano COVID-19 jako pandemię - poinformował szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Jest to przełomowa decyzja, przed podjęciem której wzbraniało się WHO.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. MZ zapowiada: W Polsce zostanie wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego

Coraz więcej zarażonych

Decyzja WHO nie dziwi, ponieważ COVID-19 zbiera coraz większe żniwo. W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba osób zarażonych koronawirusem poza Chinami wzrosła trzynastokrotnie, a liczba krajów, w których zarejestrowano pierwsze przypadki potroiła się - oznajmił szef organizacji.

Prognozy nie są optymistyczne - eksperci z WHO przewidują, że w najbliższych dniach i tygodniach zarówno liczba osób zarażonych, jak i zgonów wzrośnie jeszcze bardziej.

Szef WHO zwrócił uwagę, że jedynie część państw odpowiednio zareagowała na szerzące się zagrożenie i wprowadziła środki umożliwiające eliminowanie epidemii. Skrytykował część liderów państw za niewystrczające i zbyt mało drastyczne działania, które mogły ustrzec świat przed pandemią - podaje Business Insider Polska.

Biedronka wyciąga pomocną dłoń do seniorów. Na ich wsparcie przeznaczy 50 milionów złotychBiedronka wyciąga pomocną dłoń do seniorów. Na ich wsparcie przeznaczy 50 milionów złotychCzytaj dalej

Czym jest pandemia?

Pandemia to sytuacja, w której choroba zakaźna rozprzestrzenia się na dużym obszarze i na różnych kontynentach w tym samym czasie i zakłada, że prawdopodobnie cała populacja będzie narażona na zakażenie. Z kolei epidemia, o której od tygodni mówi się w kontekście koronawirusa, to sformułowanie nieco łagodniejsze. Należy je rozumieć jako występowanie w określonym miejscu i czasie przypadków zachorowań lub innych zjawisk związanych ze zdrowiem w liczbie znacznie większej niż przewidywano.

Ostatni raz z pandemią zetknęliśmy się w 2009 r., gdy panowała grypa A/H1N1. Wtedy to świńska grypa, przyczyniła się do śmierci setek tysięcy osób na całym świecie - przypomina tvnmeteo.pl.

Najlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachNajlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy
  2. COVID-19 to choroba szczególnie niebezpieczna dla seniorów. Mimo to, 103-latce udało się ją pokonać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Stan wyjątkowy w kolejnych dwóch krajach. Blisko Polski, kontrole na granicach
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News