ceny paliw
Pexels/500photos.com
Autor Przemysław Terlecki - 24 Listopada 2019

Ceny paliw ostro w górę. Ropa nie była tak droga od miesięcy

Ceny paliw drastycznie rosną. Według analityków musimy przygotować się na spore podwyżki na stacjach benzynowych już od 25 listopada.

Ceny paliw pną się w górę

Ceny paliw według prognoz analityków pójdą jeszcze bardziej w górę. “Benzyna Pb98 za 5,17-5,28 zł/l, Pb95 za 4,88-4,99 zł/l, olej napędowy ON za 4,97-5,08 zł/l, autogaz LPG za 2,11-2,17 zł” - takie szacowane ceny, których możemy spodziewać się na stacjach paliw od 25 listopada do 1 grudnia 2019 r. podał Business Insider. Znaczący wzrost dotknął cen detalicznych oleju napędowego i autogazu, jak zauważają analitycy e-petrol.pl. Za to w naszych krajowych rafineriach potaniała benzyna Pb98, a także olej napędowy.

Waloryzacja emerytur 2020. Znamy już stawki i datę podwyżekWaloryzacja emerytur 2020. Znamy już stawki i datę podwyżekCzytaj dalej

Ropa naftowa coraz droższa

Eksperci podają również, że ceny ropy naftowej osiągnęły właśnie najwyższy pułap od końca września - blisko 64 dolarów.

"Optymizm, który pojawił się przed weekendem m.in. za sprawą doniesień o chińskim zaproszeniu do kolejnej rundy bezpośrednich negocjacji, która miałaby się odbyć w Pekinie, pomógł ropie odrobić straty z początku tygodnia. Wsparciem dla wyższych cen ropy były też spekulacje przed grudniowym" - wyjaśniają analitycy, jak czytamy w Business Insider.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  2. Nie żyje 19-latka. Tragiczny wypadek pod Koninem, auto zostało zmiażdżone
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News