BiznesINFO.pl

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Akcje twórców Wiedźmina straciły 4,2 proc. Fala przecen na warszawskiej giełdzie

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

CD Projekt notuje straty na giełdzie. Przy 223 milionach obrotu wartość firmy spadła o 4,2 proc. Wtorkowe notowania w Warszawie żyły w cieniu spadków na Wall Street. Spółki z branży technologicznej w Nowym Jorku także notowały straty.

CD Projekt traci, zyskuje Lotos

Warszawski indeks zamknął wtorek pod kreską, Spadki wśród największych spółek notowanych w WIG20 wyniosły 1,7 proc, a obroty to nieco ponad 1 miliard złotych. Efektem zagranicznych trendów na spadki w branży technologicznej była przecena polskiego CD Projekt. Notowania tej ostatniej spółki osłabły o 4,2 proc.

Z firm, które notowały zyski wymienić należy Lotos oraz PGNiG - firmy zostały wskazane do przejęcia przez Orlen. Analitycy i maklerzy dobrze zareagowali na tę informację inwestując swoje środki właśnie w spółki, które już wkrótce znikną z rynku . Co ciekawe przejmujący, czyli Orlen zanotował straty.

Tagi:

Podobne artykuły

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]