BiznesINFO.pl
CCC zamyka sklepy

Wikimedia Commons/Krugerr/GNU1.2

Znana sieć obuwnicza zamknie 100 sklepów. Ważne informacje dla klientów

29 Października 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Sieć sklepów CCC zapowiada zamknięcie ponad 100 placówek stacjonarnych oraz znaczne ograniczenie powierzchni pozostałych sklepów. Polski producent i dystrybutor butów stawia na internet i sprzedaż on-line.

Polska sieć sklepów CCC zapowiada zamknięcie ponad stu sklepów stacjonarnych. Jak wskazuje portal Interia, sieć chce zmniejszyć także powierzchnie istniejących placówek, które nie będą likwidowane. Obecnie trwają negocjacje z galeriami handlowymi.

CCC zamyka sklepy. Gdzie kupić buty?

Jak czytamy w Interii, CCC stawia na sprzedaż w kanale zdalnym. Internetowy sklep będzie nadal rozwijany. CCC wskazuje, że jest przygotowana na ewentualny, kolejny lockdown. Obecnie trwają rozmowy z galeriami handlowymi.

– Dla CCC sklepy stacjonarne to nadal kluczowe ogniwo biznesu, ale też element systemu podlegający zmianom. Potrzebujemy mniej powierzchni handlowej i to już staje się faktem. Kiedyś zakładaliśmy 100 tys. mkw nowej powierzchni rocznie. Dziś zamykamy ponad 100 sklepów, w tym flagowce, które stanowiły duże obciążenie kosztowe. Zmniejszamy też powierzchnie sklepów – cytuje prezesa Marcina Czyczerskiego portal Interia, który wskazywał na kierunek zmian podczas konferencji dotyczącej wyników za trzeci kwartał tego roku.

Prezes CCC wskazał, że sieć podpisuje umowy z punktami handlowymi na zaledwie 2-3 letnie kontrakty, dzięki czemu polski producent i dystrybutor butów ma elastyczność w zarządzaniu swoją siecią sprzedaży.

Jak wskazuje Interia, CCC jest gotowe na kolejny lockdown. – Szykujemy się do tego, co może nadejść. Mamy zdefiniowanych sześć scenariuszy, od optymistycznego po kryzysowy. Dziś w tej symbolicznej numeracji jesteśmy na poziomie 4., gdzie 6. to pełen lockdown – wskazywał Czyczerski podczas konferencji.

1. Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków2. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje3. Seniorzy zostaną z niczym. Sejm zadecydował, że dodatkowe pieniądze na pandemię nie będą potrzebne

CCC już teraz rozpoczęło negocjacje z galeriami handlowymi w sprawie renegocjacji czynszów. Prezes wskazuje, że chciałby, aby stawki czynszowe zostały dostosowane do obecnej sytuacji pandemicznej w kraju.

Czyczerski wskazuje, że sytuacja finansowa CCC nieco skomplikowała się przez pandemię, ale październik dla CCC oznaczał bardzo istotny wzrost sprzedaży. 

– Z przytupem weszliśmy w czwarty kwartał. Przyspieszyła dynamika przychodów rok do roku, zwiększały się one o 16 proc.– wskazywał prezes CCC. Jednak druga połowa miesiąca przyniosła ogromne zmiany i dynamiczne klarowanie się sytuacji. Handel musi liczyć się z dalszymi ograniczeniami.

W obecnej sytuacji CCC stawia na e-handel. Rynek e-commerce w strategii spółki do 2022 r. ma odpowiadać za 35-40 proc. ogólnej sprzedaży. Jak wskazał prezes, może okazać się że taki wynik zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku. Obecnie sprzedaż on-line odpowiada za 17 proc.

Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 02.04.2021. Napad na bankomat przy supermarkecie Tesco przy ul. Estrady. Do wyrwania bankomatu sprawcy uzyli koparki skradzionej z pobliskiej budowy.

Handel

Netto od listopada znacznie większe. Przejmie sklepy po Tesco

Czytaj więcej >
Podpis dokumentu

Handel

Jak ustrzec się przed kombinacjami deweloperów? Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >
materiały partnera

Handel

Zapowiedź Forum Rozwoju Branży Konopnej. Warszawa, 26 sierpnia

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 05.01.2019. n/z Kurier dorecza przesylke.

Handel

Artykuły zoologiczne z rekordową sprzedażą. Zwłaszcza przez internet

Czytaj więcej >
Nanushki, Lena i Tomek

Handel

Produkują i projektują wyłącznie w Polsce. Nanushki z nietypową metodą na sukces

Czytaj więcej >
DM Drogerie Markt wchodzą do Polski

Handel

DM drogerie wchodzą do Polski. Wiemy jak idą przygotowania [TYLKO U NAS]

Czytaj więcej >