Bon turystyczny od rządu już niedługo dla 60 proc. Polaków
Pixabay/12019
Autor Maria Glinka - 14 Maja 2020

Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracowników

Bon turystyczny na 1 tys. zł to nowa propozycja od rządu w czasie pandemii, która już niebawem zostanie ogłoszona. Z wakacyjnego vouchera skorzysta 60 proc. Polaków, ponieważ uprawnieni są tylko pracownicy zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę.

Bon turystyczny w fazie przygotowań

Bon turystyczny będzie opiewał na kwotę 1 tys. zł, z czego 90 proc. (czyli 900 zł) pokryje rząd, a pozostałe 10 proc. ureguluje pracodawca. Z talonu będą mogli skorzystać jedynie ci Polacy, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę. Oferta nie obejmie wszystkich, ponieważ poza wymogiem posiadania odpowiedniego kontraktu, pracownicy muszą spełnić kryterium dochodowe.

„Ograniczyliśmy liczbę tych osób do kwoty średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, czyli to jest około 5 200 zł, ale jest to około czy ponad 60 proc. osób pracujących w Polsce” – wyznał Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju.

Do sądu wpłynął zaskakujący pozew przeciw Skarbowi Państwa. To jednak może być dopiero początekDo sądu wpłynął zaskakujący pozew przeciw Skarbowi Państwa. To jednak może być dopiero początekCzytaj dalej

Na ratunek branży turystycznej

Bon turystyczny ma przybrać formę karty prepaidowej (elektronicznej), z którą „każdy posiadacz będzie mógł się udać do obiektu noclegowego lub do biura podróży i zrealizować usługę turystyczną” na wskazaną w niej kwotę. Resort w dalszym ciągu pracuje nad szczegółami natury technicznej. Jednak już teraz wiadomo, że nad projektem ma czuwać Polska Organizacja Turystyczna.

Na antenie programu „Studio Biznes” Andrzej Gut-Mostowy oznajmił, że projekt, nad którym prace trwają od kilku tygodni, zostanie niebawem oficjalnie ogłoszony. Dofinansowanie w ramach bonu turystycznego ma stanowić wsparcie dla polskiej branży turystycznej, która mocno odczuwa nadejście koronawirusa – podaje bankier.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Premier podjął decyzję w sprawie Śląska. Wiemy, co dalej z kwarantanną

Nierówne traktowanie i wprowadzanie w błąd

Na co będzie można wykorzystać bon turystyczny?

Wiceminister rozwoju zwrócił uwagę na szeroki wachlarz możliwości turystycznych, które mogą zostać sfinansowane dzięki 1000 plus od rządu. „Za tę kwotę będzie można wykupić kilka noclegów, ale także poprosić hotel, żeby znalazły się tam usługi turystyczne, na przykład spływ kajakowy lub wejście do aquaparku” - wyjaśnił wiceminister rozwoju.

Bon turystyczny będzie można wykorzystać jedynie na terenie Polski. Z dnia na dzień wzrasta liczba miejsc, które oferuje noclegi – od 4 maja rząd zezwolił na otwarcie hoteli czy pensjonatów. Jednak karta prepaidowa od rządu będzie mogła zostać zrealizowana tylko w tych punktach, które posiadają terminale – podaje tvn24.pl.

Do fryzjera nie pójdziesz, nawet gdy wszystkich otworzą. Jest jeden problem, którego nie dasz rady przeskoczyćDo fryzjera nie pójdziesz, nawet gdy wszystkich otworzą. Jest jeden problem, którego nie dasz rady przeskoczyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  2. Poprzez grę namawiał do samobójstw. 24-latek w rękach policji
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ujawnili ceny na wakacje nad Bałtykiem w Polsce. Ogromne zaskoczenie dla wielu Polaków
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News