Black Friday 2019 wypada 29 listopada. Dziś można liczyć na wielkie przeceny w sklepach
Wikipedia/ fot. Powhusku from Laramie, WY, USA
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Listopada 2019

Black Friday zbiera posępne żniwa. W walce o promocje umierają ludzie

Black Friday to dzień specjalnych promocji i rabatów. Dla klientów to najlepszy dzień na robienie zakupów. Jednak zakupowy szał może być naprawdę niebezpieczny. W walce o promocje klienci przepychają się i potrafią być agresywni. W niektórzy sytuacjach kończyło się to nawet śmiercią.

Black Friday - ciemna strona zakupów

Black Friday to doskonała okazja na robienie zakupów. Sklepy oferują liczne promocje i rabaty na swoje produkty, które mogą sięgać nawet 80-90 proc. W Stanach Zjednoczonych ten dzień wyznacza też początek sezonu zakupów świątecznych. Ale robienie zakupów w ten dzień ma też swoją ciemną stronę. W walce o jak najlepsze ceny i produkty klienci wręcz zabijają się i to dosłownie. W ten dzień dochodzi do licznych bójek, szamotanin i przepychanek. Wszystko po to, by wydrzeć komuś innemu okazję. Jak podaje forsal.pl od 2006 roku w Black Friday zginęło dwanaście osób, a 117 zostało rannych.

Zakupowy szał jest niezwykle niebezpieczny. W tłumie i w kolejkach bardzo łatwo o wypadek. Przed nadejściem Black Friday amerykańskie gazety tworzą zestawienia najbardziej nietypowych i niebezpiecznych sytuacji, jakie miały miejsce w poprzednich latach. Forsal przypomina m.in. sytuację z Vancouver w Kanadzie, gdzie trzy lata temu rozebrany mężczyzna wymachiwał paskiem w tłumie i konsekwencji poważnie zranił jedną osobę.

ZUS masowo rozsyła listy. Jeśli go nie odbierzesz, będziesz mieć ogromne problemyZUS masowo rozsyła listy. Jeśli go nie odbierzesz, będziesz mieć ogromne problemyCzytaj dalej

Ciężki czas dla pracowników

Black Friday oraz cały okres od Święta Dziękczynienia aż do “Cyber Monday” (kolejny dzień promocji, dotyczy sklepów online) to również bardzo ciężki czas dla pracowników sklepów. Wielu z nich musi też pracować w święta. Ze względu na ogromny ruch i nerwowość wśród klientów praca w listopadzie i grudniu jest niezwykle wymagająca.

Niektóre sieci handlowe, takie jak Macy’s i JCPenney w przeszłości znalazły się w pod ostrzałem krytyki za wykorzystywanie pracowników, którzy musieli pracować w Święto Dziękczynienia - przypomina forsal.pl. Krytycy przekonywali, że w narodowe święto pracownicy powinni odpoczywać w domach i cieszyć się świętem ze swoimi bliskimi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie kolejna obniżka wieku emerytalnego? Zaproponowano poważne zmiany
  2. Nie żyje słynny aktor. Zmarł przed kamerami, miał 35 lat
  3. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News