Bilety lotnicze będą droższe. Przewoźnicy muszą zmienić trasy, co sprawi, że koszty przelotów będą większe
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Stycznia 2020

Drożeje nie tylko paliwo, ale i ceny biletów. Podwyżki motywowane strachem

Napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie sprawia, że nie tylko ceny paliw mogą pójść w górę. Linie lotnicze z całego świata rezygnują z lotów nad Iranem i Irakiem, a bilety lotnicze mogą podrożeć.

Bilety lotnicze droższe przez konflikt na Bliskim Wschodzie?

Ze względu na zaostrzający się konflikt na Bliskim Wschodzie oraz katastrofę ukraińskiego samolotu wiele linii lotniczych podjęło decyzję o omijaniu przestrzeni powietrznej nad Iranem i Irakiem. Takie decyzje podjęły Lufthansa, Air France, Singapore Airlines oraz Malaysia Airlines - - informuje RMF FM. W konsekwencji loty się wydłużą, a przewoźnicy będą musieli przeznaczyć więcej środków na paliwo. W efekcie bilety lotnicze mogą być droższe.

Obecnie opóźnienia na trasach Europa - Azja wynoszą około 40 minut, a 50 minut w przypadku lotów do Australii. Również Polskie Linie Lotnicze LOT unikają lotów nad Iranem. Kursy narodowego przewoźnika z Polski do Indii, Singapuru, Tajlandii i na Sri Lankę zostaną zrealizowane tak, aby ominąć niebezpieczne strefy. Pasażerów czeka dłuższa podróż i prawdopodobnie droższe bilety lotnicze.

Kolejny problem branży lotniczej

Konflikt między Iranem a Stanami Zjednoczonymi tylko pogłębia słabą sytuację branży lotniczej. RMF FM przypomina, że linie lotnicze nadal zmagają się z problemami operacyjnymi i finansowymi, po tym, jak uziemione zostały samoloty Boeing 737 MAX, z których korzysta też PLL LOT.

Od marca nowy próg dochodowy może znacznie zmniejszyć 500 plus. Zmiany w świadczeniuOd marca nowy próg dochodowy może znacznie zmniejszyć 500 plus. Zmiany w świadczeniuCzytaj dalej

W konsekwencji cała branża notuje straty finansowe. W grudniu zeszłego roku przewoźnicy zmienili swoje prognozy dotyczące zysków. Planowano odrobić straty w 2020 roku, jednak komplikacji jest coraz więcej, a szczególnie narażone są takie linie jak Etihad Airlines, Qatar Airways oraz Emirates, które nie zrezygnowały z kursów przez Irak i Iran, ponieważ to dla nich jedyne połączenie do Europy.

Katastrofa ukraińskiego samolotu w Teheranie

W środę w Teheranie rozbił się samolot Boeing 737-800 ukraińskich linii lotniczych. W katastrofie zginęło 176 osób. Obecnie trwa śledztwo w sprawie katastrofy lotniczej, jednak już teraz w mediach pojawia się coraz więcej informacji o tym, że samolot został zestrzelony przez irańskie rakiety. Ukraińskie Linie Lotnicze zawiesiły wszystkie loty do Teheranu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Emeryci dostaną nawet blisko 2 tys. zł więcej. Wystarczy, że spełnią warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News