Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Biedronka od dziś wprowadza “tarczę antyinflacyjną”. Kluczowe produkty mają mocno potanieć
Joanna Buczyńska
Joanna Buczyńska 12.04.2022 16:01

Biedronka od dziś wprowadza “tarczę antyinflacyjną”. Kluczowe produkty mają mocno potanieć

Biedronka
biznesinfo

Biedronka szokuje cenami. Od 12 kwietnia ceny 150 najczęściej kupowanych towarów chroni “tarcza inflacyjna Biedronki”. Poznajmy listę produktów. 

Głoszona strategia sieci Biedronka “ niskie ceny” realizowana jest w najbardziej potrzebnym czasie dla Polaków. Daje gwarancje, że ceny kupowanych produktów są najniższe na rynku. Dodatkowo te ceny nie zmienią się przez 2,5 miesiąca mimo  galopującej inflacji. Jeśli klient znajdzie w konkurencyjnym sklepie ten sam produkt po niższej cenie, to Biedronka zobowiązuje się do zwrotu różnicy.  

Start programu jest promowany filmem, w którym występują zatrudnieni pracownicy Biedronki Działu Zakupów zapewniający o niezmienności cen. To ma być duży krok w kierunku zapewnienia stabilizacji cenowej, której potrzebują Polacy.

Jakie produkty najtańsze w Polsce?

Najczęściej kupowane produkty będą oznaczone specjalną etykietą cenową. To 150 najczęściej kupowanych produktów. 

“Na liście 150 najczęściej kupowanych produktów mają znaleźć się produkty pierwszej potrzeby, produkty chemiczne, ale i słodycze - mówi Agata Maj, która jest dyrektorem działu słodyczy i która  pracuje w Biedronce od 11 lat. 

Sprawdziliśmy jakie produkty w regulaminie są objęte tarcza inflacyjną. Są to:

bułki, bagietki, cukier, czekolady, herbata, makrony, majonezy, filety śledziowe, mleko, coca-cola, oliwa, parówki, pizza, ptasie mleczko, ręczniki kuchenne , sosy , surówki, szampony do włosów, ręczniki papierowe, jogurty.

Gdy klient znajdzie w konkurencyjnej sieciówce, np. w Lidlu, Stokrotce, Rossmanie, Żabce,, Carrefourze tańszy produkt będzie mógł odzyskać różnice po przedstawieniu dowodu zakupu ze sklepu Biedronka oraz ze sklepu konkurencyjnego. Biedronka zobowiązuje się do   do zwrotu różnicy. Zwrot dotyczy maksimum 20 sztuk  lub kilogramów dziennie wskazanego produktu.

Tagi: Biedronka