BiznesINFO.pl
Biedronka, Lidl i Auchan otworzą mobilne punkty szczepień

U.S. Secretary of Defense, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Biedronka i Lidl włączają się do akcji szczepień. Stworzą mobilne punkty

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Biedronka, Lidl i Auchan ogłosiły swoją gotowość do tego, by zorganizować mobilne punkty szczepień. Akcje będą możliwe dzięki ogłoszonym we wtorek zmianom w Narodowym Programie Szczepień. Od teraz będzie można organizować mobilne punkty szczepień w zakład

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy Biedronka, Lidl i Auchan otworzą mobilne punkty szczepień

  • Kto zorganizuje punkty szczepień

  • Kto będzie odpowiedzialny za szczepienia

Biedronka, Lidl i Auchan z własnymi punktami szczepień

Biedronka, Lidl i Auchan wyraziły swoją chęć do zorganizowania mobilnych punktów szczepień, co będzie możliwe dzięki ogłoszonym we wtorek zmianom w Narodowym Programie Szczepień.

Zmiany umożliwiają bowiem otworzenie mobilnych punktów szczepień dla pracowników w zakładach pracy. Inicjatywa ma pomóc w zwiększeniu dostępności szczepień. Przedstawiciele branży długo domagali się bowiem pierwszeństwa dla osób pracujących w sprzedaży, argumentując, że są oni w stałej styczności z masą ludzi.

Wśród sklepów, które przyłączą się do akcji, znalazła się m.in. Biedronka. Sieć chce przyczynić się do usprawnienia przeprowadzenia szczepień wśród pracowników.

- Planujemy udostępnienie niezbędnej przestrzeni w naszych centrach dystrybucyjnych czy w biurach, aby przyśpieszyć i usprawnić akcję szczepień tak jak to się odbywa najczęściej w przypadku sezonowych szczepień przeciwko grypie - mówi cytowany przez portal money.pl Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka.

Dejtrowski dodał, że sieć jest w stałym kontakcie z partnerami medycznymi, dzięki czemu jak już szczepionki będą dostępne, Biedronka od razu zacznie podejmować konkretne kroki w tym kierunku.

Lidl również czeka na możliwość otworzenia punktów

W podobnym tonie wypowiadała się przedstawicielka sieci Lidl.

- Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i klientów Lidl Polska jest naszym najwyższym priorytetem. W tym momencie analizujemy wymogi prawne oraz nasze możliwości infrastrukturalne w zakresie przedstawionego rozwiązania - wyjaśniła Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.

Osób do szczepień będzie co niemiara, ponieważ Lidl zatrudnia 24 tysiące pracowników w 700 sklepach w całej Polsce, centrach dystrybucji, biurach i w centrali.

Kolejną siecią, która dołączy się do akcji, jest Auchan. Jak się okazuje, firma ma już pewne doświadczenia w zakresie szczepienia pracowników.

- Chcielibyśmy zorganizować takie punkty szczepień dla naszych pracowników. Mieliśmy już podobny proces podczas szczepień przeciwko grypie. Zainteresowanie jest duże - jesteśmy w trakcie zbierania danych - tłumaczyła Dorota Patejko, dyrektorka komunikacji i CSR w Auchan Polska.

Kto może otworzyć mobilny punkt szczepień

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej tłumaczył, że mobilne punkty szczepień w zakładach pracy będą mogły powstać tam, gdzie pracodawca zatrudnia min. 500 osób. Odpowiedzialność za organizację zespołu i zabezpieczenie miejsca także ma leżeć po stronie pracodawcy.

Tagi:

BiedronkaLidl

Wiktoria PękalakAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Zmiany w prawie drogowym od 21 września 2022. Dotyczą pieszych

Czytaj więcej >
Twitter/President of Russia

Polska i Świat

Częściowa mobilizacja w Rosji. Ogłoszenie Putina

Czytaj więcej >
wikimedia.org

Polska i Świat

USA: Putin wkrótce ogłosi mobilizację

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Janusz Kowalski zetknął się z mocną krytyką. Dostał kredki

Czytaj więcej >
Łukaszenka

Polska i Świat

Łukaszenka: „USA pchają Europę do wojny z Rosją na terytorium Ukrainy”

Czytaj więcej >
Ilu więźniów pracuje?

Polska i Świat

Wojna na Ukrainie. Rosja rekrutuje w więzieniach

Czytaj więcej >