Banany z kokainą w Biedronce
Unsplash/Mariko margetson
Autor Maria Glinka - 15 Sierpnia 2020

Tydzień kolumbijski w Biedronce. W bananach upchali 19 kg kokainy

Do Biedronki trafiły banany, w których ukryta była kokaina. Ten niecodzienny towar przywędrował do Polski z Kolumbii. Prokuratura rozpoczęła czynności wyjaśniające.

Podejrzane banany w Biedronce

Nietypowe zdarzenie miało miejsce w piątek w Biedronce zlokalizowanej w Ostrowie Wielkopolskim. O wykryciu kokainy w bananach poinformował rzecznik prasowy ostrowskiej Prokuratury Okręgowej.

Jak przekazał przedstawiciel sądu, zostały już podjęte działania mające na celu wyjaśnić, w jaki sposób narkotyk znalazł się w Biedronce. Wartość 19 kg kokainy w bananach jest szacowana na 5 mln zł, jak podaje Wirtualna Polska.

Kokaina w bananach w 2018 r.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy w bananach znaleziono narkotyki. Podobna sytuacja miała miejsce w 2018 r. Wtedy banany z kokainą trafiły nie do Biedronki, a do sklepu Stokrotki w Wyszkowie. Kontrowersyjna przesyłka pochodziła z Ekwadoru. Wtedy w kartonach wykryto ok. 30 kg narkotyków.

Sprawa szybko przybrała nieoczekiwany obrót, ponieważ okazało się, że łącznie w różnych partiach bananów znajdowało się ponad 170 kg kokainy. Owoce znalazły się w różnych sklepach spożywczych na terenie całego kraju.

<

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News