BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Twoje zakupy z Biedronki przywiezie ci kurier. Nowa usługa podbija rynek

10 Listopada 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Biedronka wprowadziła nową usługę. Dzięki aplikacji mobilnej Glovo klienci mogą otrzymywać swoje zakupy do domu. Do popularnego dyskontu dołączyły też inne sieci, takie jak Lidl czy Carrefour.

Biedronka i Glovo dostarczą zakupy do domu

Biedronka nawiązała współpracę z aplikacją mobilną Glovo. Dzięki usłudze polscy klienci mogą zamawiać zakupy z dyskontu i otrzymać je prosto domu - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Glovo obsługuje też inne sieci handlowe, takie jak Lidl, Carrefour, czy Żabka.

Glovo to hiszpańska aplikacja, która działa na takiej samej zasadzie jak Uber Eats. Jak podaje portal, firma już teraz rywalizuje z Uberem na 15 rynkach i na 13 z nich tę rywalizację wygrywa. Działalność spółki opiera się na dostawach zamówień gastronomicznych do domów konsumentów. Jednak Glovo rozwija także swoją ofertę w zakresie dostaw zakupów spożywczych.

Aplikacja podbija Polskę

Na ten moment aplikacja umożliwia robienie zakupów w paru największych sieciach handlowych, a dostępność jest zależna od danego miasta. W Warszawie można składać zamówienia w takich sklepach jak Biedronka, Żabka, Tesco i Carrefour Express. Z kolei w Poznaniu można jeszcze robić e-zakupy w Lidlu. Glovo obsługuje też Kraków, Łódź i Wrocław, a już niedługo dołączy do nich Gdańsk.

Jak podaje wiadomoscihandlowe.pl, firma chce wykorzystać fakt, że takie sieci jak Biedronka, Lidl i Żabka na razie nie oferują zakupów żywnościowych przez internet. Glovo zamierza przetestować, czy dostarczanie zakupów z sieci, które już oferują produkty spożywcze online (np. Tesco i Carrefour) będzie się opłacać.

Dostarczą wszystko co się da

Aplikacja zamierza umożliwić w Polsce także zakup leków bez recepty w aptekach. Firma obsługuje też takie sieci jak Rossmann, Douglas, Empik, The Body Shop, RTV EURO AGD, Media-Markt czy H&M. Co ciekawe, w Hiszpanii Glovo oferuje nawet dostawę bielizny z takich sklepów jak Calzedonia i Intimissimi, a prezes firmy Oscar Pierre zapowiada, że aplikacja chce dostarczać wszystko, co tylko da się przetransportować rowerem.

Tagi:

CarrefourBiedronkazakupyTescoLidl

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Znana polska sieć restauracji ogłosiła upadłość

Czytaj więcej >
Wielka awantura w Sejmie. Opozycja grzmi: "Dlaczego nie chcecie bronić polskiego nieba?"

Polska i Świat

Sejm uchwalił nowelę ustawy o podatku akcyzowym. Istotne zapisy dotyczące opłaty paliwowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska przekazała Ukrainie już ponad 10 tys. terminali Starlink

Czytaj więcej >
Mecz Polska-Francja kiedy i gdzie obejrzeć? Foto: kadr z meczu reprezentacji Polski na Mundialu 2022, TVP Sport

Polska i Świat

Wiemy ile zarobili piłkarze na mistrzostwach świata

Czytaj więcej >

Polska i Świat

W urzędzie w Poznaniu jest zimno. Lewica skierowała pismo do PIP

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP znów przeszły same siebie. Manipulatorski pasek uderzył w Donalda Tuska

Polska i Świat

PiS znacznie zwiększy dofinansowanie dla TVP

Czytaj więcej >