BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Twoje zakupy z Biedronki przywiezie ci kurier. Nowa usługa podbija rynek

10 Listopada 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Biedronka wprowadziła nową usługę. Dzięki aplikacji mobilnej Glovo klienci mogą otrzymywać swoje zakupy do domu. Do popularnego dyskontu dołączyły też inne sieci, takie jak Lidl czy Carrefour.

Biedronka i Glovo dostarczą zakupy do domu

Biedronka nawiązała współpracę z aplikacją mobilną Glovo. Dzięki usłudze polscy klienci mogą zamawiać zakupy z dyskontu i otrzymać je prosto domu - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Glovo obsługuje też inne sieci handlowe, takie jak Lidl, Carrefour, czy Żabka.

Glovo to hiszpańska aplikacja, która działa na takiej samej zasadzie jak Uber Eats. Jak podaje portal, firma już teraz rywalizuje z Uberem na 15 rynkach i na 13 z nich tę rywalizację wygrywa. Działalność spółki opiera się na dostawach zamówień gastronomicznych do domów konsumentów. Jednak Glovo rozwija także swoją ofertę w zakresie dostaw zakupów spożywczych.

Aplikacja podbija Polskę

Na ten moment aplikacja umożliwia robienie zakupów w paru największych sieciach handlowych, a dostępność jest zależna od danego miasta. W Warszawie można składać zamówienia w takich sklepach jak Biedronka, Żabka, Tesco i Carrefour Express. Z kolei w Poznaniu można jeszcze robić e-zakupy w Lidlu. Glovo obsługuje też Kraków, Łódź i Wrocław, a już niedługo dołączy do nich Gdańsk.

Jak podaje wiadomoscihandlowe.pl, firma chce wykorzystać fakt, że takie sieci jak Biedronka, Lidl i Żabka na razie nie oferują zakupów żywnościowych przez internet. Glovo zamierza przetestować, czy dostarczanie zakupów z sieci, które już oferują produkty spożywcze online (np. Tesco i Carrefour) będzie się opłacać.

Dostarczą wszystko co się da

Aplikacja zamierza umożliwić w Polsce także zakup leków bez recepty w aptekach. Firma obsługuje też takie sieci jak Rossmann, Douglas, Empik, The Body Shop, RTV EURO AGD, Media-Markt czy H&M. Co ciekawe, w Hiszpanii Glovo oferuje nawet dostawę bielizny z takich sklepów jak Calzedonia i Intimissimi, a prezes firmy Oscar Pierre zapowiada, że aplikacja chce dostarczać wszystko, co tylko da się przetransportować rowerem.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Polska i świat

Obsesja bursztynu. Polacy tłumnie szukają go przy przekopie Mierzei Wiślanej

Czytaj więcej >