Biedronka. Glovo oferuje dostawy różnych produktów, nie tylko spożywczych
By David Adam Kess - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77336688
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Listopada 2019

Twoje zakupy z Biedronki przywiezie ci kurier. Nowa usługa podbija rynek

Biedronka wprowadziła nową usługę. Dzięki aplikacji mobilnej Glovo klienci mogą otrzymywać swoje zakupy do domu. Do popularnego dyskontu dołączyły też inne sieci, takie jak Lidl czy Carrefour.

Biedronka i Glovo dostarczą zakupy do domu

Biedronka nawiązała współpracę z aplikacją mobilną Glovo. Dzięki usłudze polscy klienci mogą zamawiać zakupy z dyskontu i otrzymać je prosto domu - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Glovo obsługuje też inne sieci handlowe, takie jak Lidl, Carrefour, czy Żabka.

Glovo to hiszpańska aplikacja, która działa na takiej samej zasadzie jak Uber Eats. Jak podaje portal, firma już teraz rywalizuje z Uberem na 15 rynkach i na 13 z nich tę rywalizację wygrywa. Działalność spółki opiera się na dostawach zamówień gastronomicznych do domów konsumentów. Jednak Glovo rozwija także swoją ofertę w zakresie dostaw zakupów spożywczych.

Będą pieniądze na 500 plus i trzynastkę. Ich źródło jednak zaskakujeBędą pieniądze na 500 plus i trzynastkę. Ich źródło jednak zaskakujeCzytaj dalej

Aplikacja podbija Polskę

Na ten moment aplikacja umożliwia robienie zakupów w paru największych sieciach handlowych, a dostępność jest zależna od danego miasta. W Warszawie można składać zamówienia w takich sklepach jak Biedronka, Żabka, Tesco i Carrefour Express. Z kolei w Poznaniu można jeszcze robić e-zakupy w Lidlu. Glovo obsługuje też Kraków, Łódź i Wrocław, a już niedługo dołączy do nich Gdańsk.

Jak podaje wiadomoscihandlowe.pl, firma chce wykorzystać fakt, że takie sieci jak Biedronka, Lidl i Żabka na razie nie oferują zakupów żywnościowych przez internet. Glovo zamierza przetestować, czy dostarczanie zakupów z sieci, które już oferują produkty spożywcze online (np. Tesco i Carrefour) będzie się opłacać.

Kredytobiorcy mogą być mile zaskoczeni. Nie chodzi tylko o frankowiczówKredytobiorcy mogą być mile zaskoczeni. Nie chodzi tylko o frankowiczówCzytaj dalej

Dostarczą wszystko co się da

Aplikacja zamierza umożliwić w Polsce także zakup leków bez recepty w aptekach. Firma obsługuje też takie sieci jak Rossmann, Douglas, Empik, The Body Shop, RTV EURO AGD, Media-Markt czy H&M. Co ciekawe, w Hiszpanii Glovo oferuje nawet dostawę bielizny z takich sklepów jak Calzedonia i Intimissimi, a prezes firmy Oscar Pierre zapowiada, że aplikacja chce dostarczać wszystko, co tylko da się przetransportować rowerem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Rozmawiała z Dorotą Wellman
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News