Auchan zamyka sklepy
Wikimedia Commons/BKP/CC3.0
Autor Kasper Starużyk - 30 Czerwca 2020

Auchan zamyka sklepy. Czy to początek kłopotów firmy?

Auchan zamyka dwa sklepy! Czy to początek problemów tej sieci nad Wisłą? Przyglądamy się sytuacji francuskich marketów w Polsce.

Auchan wydał komunikat, w którym poinformował, że zamknie swoje dwa markety w Polsce. To pierwszy taki przypadek, kiedy francuska sieć rezygnuje ze swoich lokalizacji nad Wisłą. W sieci pojawiają się spekulacje na temat sytuacji marki na rynku.

Hipermarkety Auchan nierentowne

To pierwsza taka sytuacja, gdy Auchan zamyka swoje markety w Polsce. O które sklepy chodzi? W komunikacie, jaki wystosowała sieć podano, że zamknięte zostaną dwa punkty: w Dąbrowie Górniczej, przy ulicy Katowickiej oraz w Mysłowicach. Jak podaje portal Business Insider obie placówki to dawne hipermarkety Real, które zostały przejęte w 2015 roku. Spółka w oświadczeniu napisała, że lokalizacje okazały się nierentowne i przynosiły straty.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. "Jest fatalnie". Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji

"Pomimo wysiłków zespołów osiągnięcie trwałej rentowności dla dwóch sklepów okazało się niemożliwe" - podaje w komunikacie Auchan. Wspomniane sklepy mają być czynne do końca sierpnia. Co dalej z pracownikami sklepów? Tam gdzie było to możliwe, pracownicy dotychczasowych marketów będą przenoszeni do innych lokalizacji. Część osób - ze względu na wiek - będzie mogło przejść na emerytury lub świadczenia przedemerytalne. Niestety, sieć planuje zwolnienia grupowe.

Co dalej z siecią Auchan?

Jak dowiadujemy się z serwisu Business Insider sieć w przeszłości już zamknęła swoje dwa hipermarkety, które przejęła od Reala. Wynikało to z ustaleń jakie wydał polski urząd monopolowy. Markety, które zamknął Auchan działały jednak dalej, jako sklepy bez szyldu globalnej marki. Czy sytuacja, w której Auchan zamyka swoje placówki zwiastuje początek wycofywania się Francuzów znad Wisły?

Obecna sytuacja ogromnych hipermarketów jest w Polsce coraz trudniejsza. Niehandlowe niedziele sprawiły zmianę upodobań Polaków. Z powodu braku wolnego czasu coraz rzadziej decydujemy się na wielkie zakupowe wypady na przedmieścia - tam zazwyczaj znajdują się hipermarkety. Polacy masowo zaczęli wybierać sklepy zlokalizowane na osiedlach - nie są to jednak lokalne sklepiki, a należące do dyskontów placówki Lidla i Biedronki. Te ostatnie sieci coraz mocniej poszerzają swój asortyment.

W ostatnich dniach informowaliśmy o całkowitym wycofaniu się z Polski sieci Tesco. Biznes okazał się dla nich nieopłacalny, sieć sprzedała swoje placówki, centra logistyczne, a także centralę duńskiemu NETTO. Czy Auchan czeka podobny los? Póki co nic na to nie wskazuje - zostały zamknięte dwa markety, które są nierentowne. Sieć jednak cały czas prężnie rozwija się w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przedszkolanka przywiązała dziewczynkę do krzesła. Rodzice odkryli prawdę przez przypadek
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Prawie 18 tys. Polaków już niebawem otrzyma ważne wezwania. Będą zaskoczeniPrawie 18 tys. Polaków już niebawem otrzyma ważne wezwania. Będą zaskoczeniCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News