Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Popularna sieciówka u ciebie już w godzinę. Nawiązali współpracę z kurierami
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 16.07.2020 02:00

Popularna sieciówka u ciebie już w godzinę. Nawiązali współpracę z kurierami

Kurier dowiezie zakupy z popularnej sieci handlowej
Pixabay

Sieć Auchan będzie dowozić zakupy

Jak donosi portal wiadomoscihandlowe.pl, sieć sklepów Auchan podpisała umowę z popularnym dostawcą, rozszerzającą obszar współpracy tych dwóch firm na trzy kolejne kraje, po tym jak sprawdziło się to na Ukrainie. Sieć Glovo, która działa już w Polsce jako dostawca jedzenia, będzie dowozić zakupy do domów klientów Auchan. Dwoma kolejnymi krajami, w których dostawy zakupów z Auchan obsługiwane będą przez Glovo, są Hiszpania i Portugalia.

W Polsce sieć Auchan już teraz oferuje zakupy online z dostawą do domu, jednak współpraca z Glovo przeniesie tę usługę na inny poziom. Umowa zakłada, że Glovo zapewni klientom Auchan w Polsce, na Ukrainie, w Hiszpanii i w Portugalii dostawę zakupów w czasie nie dłuższym niż jedna godzina w obszarze do 8 km od danego sklepu Auchan. To odważny krok, szczególnie na krótko po okresie wzmożonej kwarantanny, gdy wiele dostaw zakupów z supermarketów było opóźnionych z powodu nadmiaru zamówień.

Auchan skorzysta z usług Glovo

Rozszerzenie współpracy Auchan z Glovo to kolejny etap ekspansji firmy dostawczej na światowym rynku. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, kontrakt z Auchan pomoże umocnić pozycję Glovo jako lidera na rynku dostaw żywności. Z usług Glovo korzysta 2,5 mln osób miesięcznie, a 25 tysięcy firm z górką pełni rolę partnera biznesowego firmy. Glovo świadczy usługi w 300 metropoliach, w 22 państwach na całym świecie. Działa na trzech kontynentach: w Europie, Afryce i Ameryce Łacińskiej. Na polskim rynku dostawców jedzenia Glovo ma jednak kilku konkurentów. Podobne usługi świadczą firmy Wolt, UberEats czy Pyszne.pl. Ekspansję tego rodzaju firm przyspieszają być może czasy pandemii, gdy z obawy przed wychodzeniem z domu wiele osób, które wcześniej tego nie robiły, zaczynają zamawiać jedzenie z dostawą do domu.

Tagi: sklep