500 plus dla seniorów
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 19 Lipca 2019

Rząd spieszy z kolejnym 500 plus. Dostać mają emeryci

500 plus w nowym wydaniu szykuje polska władza. Jak się okazuje, rząd spieszy z nowym świadczeniem dla polskich emerytów, którzy zarabiają najmniej. Świadczenie ma być im przyznane przy okazji wypłaty dla osób niepełnosprawnych.

500 plus dla niepełnosprawnych i niesamodzielnych, którzy dostają najmniej, ale także i dla seniorów - z tym projektem władza pędzi przez cały proces ustawodawczy. Szykowane naprędce prawo zakłada, że niepełnosprawni z dochodem mniejszym niż 1100 złotych, czyli 975 złotych a rękę, dostaną 500 plus od państwa. Takim samym kryterium dochodowym objęci zostaną seniorzy w wieku 75 lat i wyżej.

INNPoland pondaje również, iż wiadomo już, ile dokładnie takich osób jest w Polsce. Zgodnie z danymi przekazanymi przez portal, w kraju jest około pół miliona osób, które będą się łapać na nowe 500 plus, z czego 110 tys. to właśnie emeryci z niskim dochodem. Niepełnosprawni, by zyskać pieniądze z nowego programu socjalnego, będą musieli złożyć wniosek oraz przedstawić oświadczenie o niesamodzielności.

Nowy podatek handlowy. Sfinansują go klienci Biedronki, Lidla, Rossmanna i innych sieci handlowych?Nowy podatek handlowy. Sfinansują go klienci Biedronki, Lidla, Rossmanna i innych sieci handlowych?Czytaj dalej

500 plus dla niepełnosprawnych i emerytów pędzi przez Sejm

Władza spieszy się, by nowe prawo weszło w życie jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, co oczywiście zapewni rządzącym kolejne głosy w elekcji. Jednakże zgodnie z informacjami przedstawionymi przez INNPoland, najwcześniej wypłaty nowego 500 plus odbędą się w listopadzie lub grudniu. Pierwotnie zakładano jednak, że świadczenia będą wypłacane od września.

Koszt nowego programu ma obciążyć budżet na poziomie ponad 3 mld złotych rocznie. Władza sięgnie po te pieniądze z dwóch źródeł - część, bo około 1,7 mld złotych weźmie z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, a pozostałe 1,3 mld - 1,5 mld weźmie z podatku od sprzedaży detalicznej.

Ich majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyIch majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News