Zdolność kredytowa nie będzie wpływała na przyznawanie mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus
By Cybularny - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72290826
Autor Stanisław Węgrowski - 28 Grudnia 2019

Bez zdolności kredytowej też będziesz miał mieszkanie. Spore zmiany w projekcie mieszkanie plus

Zdolność kredytowa nie będzie miała wpływu na to, czy ktoś będzie mógł przystąpić do programu Mieszkanie Plus. Rządowy program ma przejść zmiany, o których opowiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Zdolność kredytowa bez wpływu na decyzję o przyznaniu mieszkania

Program Mieszkanie Plus ma przejść zmiany. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz opowiedziała o planowanych działaniach. "Cel, który sobie stawiamy, to zwiększenie liczby mieszkań dostępnych na rynku, które są oddawane, ponieważ dziś ciągle jest tak, że popyt jest większy niż podaż" - powiedziała cytowana przez Business Insider Polska Emilewicz.

Drugim celem jest zwiększenie liczby mieszkań dostępnych dla osób bez zdolności kredytowej. Tym samym zdolność kredytowa nie wpływałaby na decyzję o tym, czy mieszkanie w ramach programu zostanie przyznane.

Trwają rozmowy z deweloperami

Emilewicz poinformowała, że prowadzi rozmowy ze stowarzyszeniami zrzeszającymi deweloperów w Polsce, którzy mają pomóc w realizacji programu. “Są takie rozwiązania na świecie, w których deweloperzy na transparentnych zasadach, mając np. dostęp do dobrych gruntów, udostępniają na konkretnych zasadach część mieszkań do programów społecznych budownictwa mieszkaniowego. Nad takimi rozwiązaniami w tej chwili pracujemy" - powiedziała Emilewicz cytowana przez BIP.

Nadciągają złe wieści dla tankujących ON i Pb95. Dużo lepsze dla użytkowników LPGNadciągają złe wieści dla tankujących ON i Pb95. Dużo lepsze dla użytkowników LPGCzytaj dalej

Minister podkreśliła, że dla mieszkalnictwa to wcale nie był taki zły rok. "Wiele dobrych rzeczy się wydarzyło. Mamy krajowy zasób nieruchomości, który dziś ma potencjał gruntowy na około 70 - 80 tys. mieszkań, mamy PFR Nieruchomości, czyli spółkę, za sprawą której zostało oddanych część mieszkań w ramach Mieszkania plus, a 40 nowych inwestycji rozpocznie się w przyszłym roku" - powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?
  2. Paznokcie mogą wiele powiedzieć o naszym zdrowiu. Zmiana ich wyglądu może świadczyć o poważnych chorobach
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News