Źródło fot.:wikimedia.org
Autor Kasper Starużyk - 10 Czerwca 2019

Żakowski do rodziców: nie kupujcie kwiatów na koniec roku, podziękujcie nauczycielom inaczej

Jacek Żakowski napisał dzisiaj w "Gazecie Wyborczej", że w tym roku rodzice powinni się wstrzymać z obdarowywaniem nauczycieli kwiatami ma koniec roku szkolnego. Na kwiaty kupowane z okazji zakończenia roku szkolnego co roku rodzice wydają łącznie kilka milionów złotych, jeśli zamiast tego wpłacą pieniądze na fundusz strajkowy nauczycieli, wielu z tych w najgorszej kondycji finansowej będzie mogło wysłać swoje dzieci na wakacje.

Żakowski przypomniał, że chociaż podczas strajku pieniądze na funduszu strajkowym się powiększały, to teraz już wszyscy zapomnieli o strajku i nauczycielach. A to właśnie teraz pieniądze są najbardziej potrzebne. Dziennikarz ma na myśli przede wszystkim wsparcie dla młodych nauczycielksich małżeństw, które z racji małych rodzinnych dochodów nie będą w stanie nawet wysłać dzieci na wakacje. 

Dlatego właśnie Jacek Żakowski chce zachęcić do inicjatywy polegającej na wpłatach przez rodziców pieniędzy na fundusz strajkowy, zamiast zasypywania nauczycieli prezentami z okazji zakończenia roku szkolnego. Pomysłodawca akcji przypomniał także o wielu artystach, którzy udostępniali swoje prace na specjalnych aukcjach, a pieniądze z ich sprzedaży przenzaczyli właśnie na fundusz. 

Aby wsperzeć nauczycieli można dokonać wpłaty na konto Funduszu Strajkowego o numerze: 13 1240 5934 1111 0010 8960 6877. Jako tytuł przelewu należy napisać "jeden kwiatek". Gdyby każdy z rodziców, który planuje obdarować nauczycieli kwiatkami wpłacili kilka złotych na fundusz, to może to uratować wakacje wielu nauczycielsich dzieci - apeluje na łamach GW dziennikarz. 

Ile zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSIle zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE: 

1. Zalewska: Reforma edukacji jest zakończona. To ktoś inny jest winny

2. Zelmer będzie wycofany z rynku

3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce

4. 4000 zł emerytury za jedno szczególne osiągnięcie 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News