Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > WOŚP zbiera pieniądze już po raz 30., tym razem tematem choroby wzroku. Iberion dołącza do zbiórki
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 09:31

WOŚP zbiera pieniądze już po raz 30., tym razem tematem choroby wzroku. Iberion dołącza do zbiórki

EN 01510881 0024
Pawel Wodzynski/East News

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak poinformował, że do 15.40 orkiestra zebrała już 63 952 223 zł. Jak widać, mimo niekorzystnej pogody wiele osób decyduje się wrzucać pieniądze do puszek, chociaż prężnie działają też internetowe formy wsparcia. Aukcje dla WOŚP prowadzi także grupa mediowa Iberion.

Tegoroczny 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nosi hasło "Przejrzyj na oczy". Zebrane pieniądze mają służyć na leczenie wad wzroku u najmłodszych.

30. finał WOŚP dla chorób wzroku

"Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje" - czytamy na oficjalnej stronie WOŚP. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt do leczenia wad wzroku, którego wciąż brakuje w polskich szpitalach.

Iberion zbiera z WOŚP

Do 30. finału WOŚP włączyła się również grupa mediowa Iberion. Firma udostępniła zbiórkę na swoich portalach społecznościowych:

Wierzymy, że zebrane pieniądze pomogą wielu najmłodszym w walce z uciążliwymi chorobami wzroku i zwiększą skuteczność leczenia polskich placówek medycznych. Wielu Polaków wciąż musi szukać specjalistycznej pomocy za granicami kraju, co znacznie zwiększa koszty leczenia.

Tagi: WOŚP