WOŚP
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 15 Czerwca 2020

Czy popierasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

W związku z pandemią przyszłoroczne działania WOŚP mogą być znacznie utrudnione. Aktywności tej fundacji popiera 79 proc. dorosłych Polaków. Jesteś jednym z nich?

WOŚP pomocą dla najbardziej potrzebujących

WOŚP, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to fundacja, która wspiera finansowo polską służbę medyczną. Co roku w czasie „Finału WOŚP” organizowane są licytacje i zbiórki pieniędzy na konkretny szczytny cel. W 2020 r. tematem przewodnim był zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania zdrowia i życia dzieci leczonych zabiegowo. Udało się zebrać ponad 186 mln zł.

Kierowca zapłaci nawet 500 zł w czasie burzy. Mandatu trudno uniknąć, ale jest sposóbKierowca zapłaci nawet 500 zł w czasie burzy. Mandatu trudno uniknąć, ale jest sposóbCzytaj dalej

W związku z zapowiedzią drugiej fali pandemii koronawirusa, która miałaby zalać Polskę i Europę jesienią tego roku, pojawiły się wątpliwości, czy uda się zorganizować 29. Finał WOŚP w 2021 r. Prezes WOŚP Jerzy Owsiak zapewnił w programie „Newsroom WP”, że przyszłoroczna zbiórka na pewno się odbędzie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Nieprawdopodobne słowa o Mateuszu Morawieckim w programie na żywo. Prowadząca zdębiała

WOŚP tym razem w Internecie

„Ten świat już nie będzie taki sam, ale tak jak teraz, łączymy się - wy widzicie mnie, ja widzę was. Internet jest potęgą, zakładamy, że kolejny finał będzie prowadzony internetowo” – wyznał Owsiak, który zwrócił uwagę, że w tym roku WOŚP przekroczył próg 50 proc. wpłat przez Internet.

Zwolennicy WOŚP podkreślają, że aktywności fundacji przynoszą wymierne efekty i podnoszą standard i jakość usług świadczonych przez polską służbę zdrowia. Z kolei przeciwnicy zarzucają Owsiakowi nieuczciwe rozliczanie się z pieniędzy zebranych w trakcie Finałów WOŚP.

Już dziś w Biedronce za 1 złoty zyskasz o wiele więcej. Sieć przygotowuje się na szturm klientówJuż dziś w Biedronce za 1 złoty zyskasz o wiele więcej. Sieć przygotowuje się na szturm klientówCzytaj dalej

Jesteś entuzjastą WOŚP, czy może krytycznie patrzysz na działania fundacji Owsiaka? Czy uważasz, że organizacja przyszłorocznego Finału WOŚP przez Internet ma szanse odnieść sukces?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska ostro odpowiada Andrzejowi Dudzie. Zgadzacie się ze słynną podróżniczką?
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznie
Zamiast teraz, wejdzie już w 2021 roku. Kolejny podatek obciąży twój portfelZamiast teraz, wejdzie już w 2021 roku. Kolejny podatek obciąży twój portfelCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News