BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Czy popierasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Maria Glinka
Maria Glinka 22.03.2022 08:58

Czy popierasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

WOŚP
Piotr Molecki/East News

WOŚP pomocą dla najbardziej potrzebujących

WOŚP, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to fundacja, która wspiera finansowo polską służbę medyczną. Co roku w czasie „Finału WOŚP” organizowane są licytacje i zbiórki pieniędzy na konkretny szczytny cel. W 2020 r. tematem przewodnim był zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania zdrowia i życia dzieci leczonych zabiegowo. Udało się zebrać ponad 186 mln zł.

W związku z zapowiedzią drugiej fali pandemii koronawirusa, która miałaby zalać Polskę i Europę jesienią tego roku, pojawiły się wątpliwości, czy uda się zorganizować 29. Finał WOŚP w 2021 r. Prezes WOŚP Jerzy Owsiak zapewnił w programie „Newsroom WP”, że przyszłoroczna zbiórka na pewno się odbędzie.

WOŚP tym razem w Internecie

„Ten świat już nie będzie taki sam, ale tak jak teraz, łączymy się - wy widzicie mnie, ja widzę was. Internet jest potęgą, zakładamy, że kolejny finał będzie prowadzony internetowo” – wyznał Owsiak, który zwrócił uwagę, że w tym roku WOŚP przekroczył próg 50 proc. wpłat przez Internet.

Zwolennicy WOŚP podkreślają, że aktywności fundacji przynoszą wymierne efekty i podnoszą standard i jakość usług świadczonych przez polską służbę zdrowia. Z kolei przeciwnicy zarzucają Owsiakowi nieuczciwe rozliczanie się z pieniędzy zebranych w trakcie Finałów WOŚP.

Jesteś entuzjastą WOŚP, czy może krytycznie patrzysz na działania fundacji Owsiaka? Czy uważasz, że organizacja przyszłorocznego Finału WOŚP przez Internet ma szanse odnieść sukces?

Tagi: WOŚP