wakacje-pixabay-ju5tme
Obraz Ju5tMe z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Maja 2020

Polacy postawili kreskę na wakacjach 2020. Biura podróży w odpowiedzi zrobiły coś, czego nigdy dotąd nie robiły

Wakacje 2020 wiele osób już spisało na straty, a biura podróży muszą zwracać pieniądze lub zmieniać termin wyjazdów. Niektóre zdecydowały się na niecodzienny krok - informuje w środę “Puls Biznesu”.

Wakacje 2020 odwołane

Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie. Pandemia doprowadziła do zamknięcia granic międzynarodowych i zablokowała ruch lotniczy. “Puls Biznesu” podaje, że większość Polaków już spisała na straty zagraniczne wakacje 2020. I nie jest to zaskoczenie. Nie wiadomo, kiedy granice zostaną otwarte i jak długo będzie obowiązywać kwarantanna.

Wakacje 2020 śmiało można uznać za odwołane. Jedyne możliwości wakacyjne czekają w kraju, ale zagrożenie koronawirusem utrudnia działalność branży turystycznej. Jak podaje “PB”, biura podróży oferują przesunięcie terminu wyjazdu turystom lub zwrot pieniędzy.

Kiedy będzie można już organizować wesela? Minister zdrowia o obostrzeniachKiedy będzie można już organizować wesela? Minister zdrowia o obostrzeniachCzytaj dalej

Wakacje 2020 odwołane. Biura podróży w desperacji

Odwołanie wakacji 2020 to duży cios dla biur podróży, dlatego firmy zdecydowały się zrobienie czegoś, co nigdy wcześniej się nie zdarzyło. "Większość klientów wybierała zwrot gotówki, dlatego biura - po raz pierwszy w historii - wprowadziły ofertę na lato przyszłego roku już w kwietniu. Pierwsza zdecydowała się na to Itaka - 24 kwietnia" - czytamy w “PB”.

Brak wakacji 2020 turyści chcą sobie odbić w przyszłym roku. Cytowany w "PB" wiceprezes Itaki Piotr Henicz powiedział, że do tej pory wakacje 2021 zarezerwowało ponad 3 tys. klientów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Tej nocy może być niebezpiecznie, lepiej zachować szczególną ostrożność. Instytut wydał właśnie komunikat

Polacy rzucili się na wakacje 2021

"PB" informuje, że sprzedaż oferty na lato uruchomiły również TUI i Rainbow. W przypadku Rainbow sprzedaż oferty na lato 2021 rozpoczęła się 5 maja, a 7 maja wystartowałą sprzedaż wakacji na przyszły rok w biurze podróży TUI.

Dziennik zwraca uwagę, że te trzy firmy obsłużyły w ubiegłym roku ponad 70 proc. z 3,2 mln Polaków, którzy zdecydowali się wakacje z biurem podróży.

Rząd zaostrza kary do 30 tys. zł, trzeba zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Woś: skończył się czas próśbRząd zaostrza kary do 30 tys. zł, trzeba zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Woś: skończył się czas próśbCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  2. Choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Zmaga się z nią aż 2 miliony Polek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News