BiznesINFO.pl
Lidl wprowadza testy antygenowe

Biznes Info

Testy antygenowe już w Lidlu. Sprawdzisz czy aktualnie jesteś zakażony koronawirusem

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

W Lidlu od wczoraj dostępne są w sprzedaży testy antygenowe w kierunku SARS-COV-2. Teraz każdy będzie mógł sprawdzić, czy jest zakażony koronawirusem. Lidl jest pierwszym sklepem w Polsce, który wprowadził takie testy do swojego asortymentu. Wcześniej mogliśmy kupić jedynie testy na przeciwciała.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile kosztuje test antygenowy w Lidlu

  • W jaki sposób działa

  • Jak wykonać test antygenowy z Lidla

Testy antygenowe w Lidlu

W Lidlu znajdziemy od 7 maja w sprzedaży testy antygenowe w kierunku SARS-COV-2. Niemiecka sieć jest pierwszą w Polsce, która oferuje podobne narzędzie, choć już wcześniej mogliśmy kupić testy wykrywające przeciwciała. Różnica polega na tym, że test na przeciwciała mówił nam, czy w ogóle byliśmy zakażeni koronawirusem, zaś test antygenowy daje informację o tym, czy jesteśmy zakażeni w tej chwili.

Testy antygenowe z Lidla są produkowane przez firmę Boson Biotech i w Lidlu są sprzedawane w zestawach po pięć sztuk. Za całość trzeba zapłacić 99 zł, co wydaje się być sporą sumą, jednak cena za sztukę jest w tym przypadku i tak niższa niż cena testu na przeciwciała i wynosi 19,80 zł.

Wiarygodność testu z Lidla

Firma Boson Biotech podaje, że ich testy odznaczają się wysoką wiarygodnością diagnostyczną, gdzie wskaźnik swoistości wynosi 99,20 proc., wskaźnik dokładności 98,72 proc., a czułość testu to 96,77 proc.

Na wyniki nie trzeba długo czekać, ponieważ otrzymujemy je już po 15 minutach. Test warto wykonać nawet jeśli nie mamy objawów, a np. wiemy, że mieliśmy wcześniej kontakt z osobą zakażoną, ponieważ w początkowej fazie zakażenia (pierwsze cztery dni) stężenie antygenu jest wyższe, dzięki czemu wykrywalność wirusa także rośnie.

W zestawie znajdują się: antygenowy test kasetkowy w kierunku SARS-CoV-2 (5 sztuk), sterylna wymazówka (5 sztuk), probówka (5 sztuk), roztwór ekstrakcyjny (5 sztuk), instrukcja i stojak na probówkę.

Jak wykonać test

Wykonanie testu z Lidla nie należy do zbyt skomplikowanych. Wystarczy przede wszystkim przeczytać dokładnie instrukcję. Podczas testu konieczne będzie włożenie wymazówki do nosa na ok. 2,5 cm, co może nie być zbyt przyjemne.

Wymazówkę należy później włożyć do wcześniej przygotowanego preparatu, poczekać minutę, a następnie wykonać test i poczekać 15 minut. Po upływie tego czasu, jeśli dobrze wykonaliśmy wszystkie kroku, będziemy wiedzieć, czy jesteśmy chorzy.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

KNF ostrzega klientów BOŚ i BNP Paribas Banku Polska

KNF ostrzega klientów BOŚ i BNP Paribas. Oszuści nie próżnują

CZYTAJ DALEJ


Podobne artykuły

Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
Biedronka zaszczepi pracowników

Handel

Biedronka zabiera się za szczepienie swoich pracowników. Inne wielkie sieci też mają dołączyć

Czytaj więcej >
fot. pixabay/pascalkoenig

Handel

HalfPrice ma być wielkim sukcesem. CCC rzuca wyzwanie TK Maxx

Czytaj więcej >
Marek Bazak/EAST NEWS

Handel

Regionalne pieczywo w Lidlu. Sieć nawiązała współpracę z miejscowymi dostawcami

Czytaj więcej >
Audi przejęcie akcji

Handel

Audi może wkrótce zmienić właściciela. Jeden z koncernów chce wykupić wszystkie akcje niemieckiego giganta

Czytaj więcej >
Lidl obniży ceny części produktów

Handel

Lidl wprowadza zmiany cen w związku z innymi stawkami VAT. Sieć już poinformowała klientów

Czytaj więcej >