BiznesINFO.pl
Jakub Kaminski/East News

Jakub Kaminski/East News

Tesco żegna Polskę. Od czwartku sklepy zmieniają się w Netto

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

To musiało kiedyś nastąpić. Wczoraj otwarto pierwsze sklepy Netto w miejsce Tesco, co jest efektem zawartej rok temu transakcji między brytyjską siecią a Salling Group, właścicielem Netto. Sprawdźcie gdzie do takiej zamiany doszło. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie Netto zastąpiło wczoraj Tesco

  • Ile sklepów Tesco przejmie Netto

  • Ile placówek ma zostać uruchomionych jeszcze w tym roku

Stało się. Netto zastąpiło Tesco

O tym, że Tesco opuszcza Polskę, wiadomo od kilku lat. O tym, że ponad 300 dotychczasowych placówek brytyjskiej sieci zamieni się w Netto, wiadomo od roku. W czerwcu 2020 r. Tesco zdecydowało bowiem o sprzedaży znaczącej części swojego biznesu firmie Salling Group. Transakcja zakłada, że właściciel Netto przejmie 301 dotychczasowych sklepów Tesco.

W marcu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na takie przejęcie.

Tuż przed podjęciem tej decyzji redakcja Biznes Info zwróciła się do Tesco z pytaniem kiedy można spodziewać się zniknięcia sklepów obecnej w naszym kraju od ponad 25 lat sieci. 

- Do momentu finalizacji całej transakcji sprzedaży polskiego biznesu Tesco, firmy Tesco i Salling Group pozostają niezależnymi podmiotami. Sklepy Tesco pozostają otwarte. Po otrzymaniu zgody przez Urząd i dopełnieniu wszelkich formalności związanych ze sprzedażą, nowy właściciel zapowiada okres przejściowy, który potrwa do 18 miesięcy. W tym czasie sklepy działające pod szyldem Tesco będą sukcesywnie zastępowane przez sklepy Netto – poinformowało naszą redakcję biuro prasowe Tesco. 

Do takiego zastąpienia po raz pierwszy doszło wczoraj. 27 maja otwarto pierwszy sklep Netto w miejsce Tesco przy ulicy Duńskiej w Szczecinie. Placówka ma powierzchnię ok. 1000 metrów kwadratowych i dysponuje ponad 50 miejscami parkingowymi. 

Jak podkreśla cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl Krzysztof Kamiński, Dyrektor Operacyjny w Netto Polska do końca tego roku otwartych ma zostać ponad 150 sklepów Netto w miejsce Tesco. Kamiński zwraca uwagę, że zaczęło się od Szczecina, bo właśnie w tym mieście uruchomiono 26 lat temu pierwszy sklep Netto.

Nowoczesne Netto w miejsce Tesco

Także wczoraj - również w Szczecinie - doszło do otwarcia drugiego sklepu Netto w miejsce Tesco. Mieści się on przy ulicy Polickiej. Jego powierzchnia jest nieco mniejsza, gdyż wynosi ok. 800 metrów kwadratowych, za to do dyspozycji będzie więcej, bo ok. 70 miejsc parkingowych. 

Na tym jednak nie koniec, bo do transformacji Tesco w Netto doszło również w Warszawie. Placówki mieszczą się przy ulicy Czerskiej i Kwiatkowskiego. Pierwsza ma powierzchnię 650 metrów kwadratowych, zaś druga 1050 metrów kwadratowych. 

Także wczoraj uruchomiono placówkę Netto - w tym wypadku nie w miejsce Tesco - w Rogoźnie. Dzięki temu, jak zauważa serwis propertynews.pl, sieć ma w Polsce już ponad 400 sklepów.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
Biedronka zaszczepi pracowników

Handel

Biedronka zabiera się za szczepienie swoich pracowników. Inne wielkie sieci też mają dołączyć

Czytaj więcej >
fot. pixabay/pascalkoenig

Handel

HalfPrice ma być wielkim sukcesem. CCC rzuca wyzwanie TK Maxx

Czytaj więcej >
Marek Bazak/EAST NEWS

Handel

Regionalne pieczywo w Lidlu. Sieć nawiązała współpracę z miejscowymi dostawcami

Czytaj więcej >
Audi przejęcie akcji

Handel

Audi może wkrótce zmienić właściciela. Jeden z koncernów chce wykupić wszystkie akcje niemieckiego giganta

Czytaj więcej >
Lidl obniży ceny części produktów

Handel

Lidl wprowadza zmiany cen w związku z innymi stawkami VAT. Sieć już poinformowała klientów

Czytaj więcej >