sklep-pixabay-bettypalm
Obraz Elizabeth Ekman z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Czerwca 2020

Rz: Rząd będzie chciał przejąć sieć sklepów? Analitycy mówią o Żabce i Tesco

Tesco i Żabka to dwie sieci handlowe, których przejęcie sonduje państwo - wynika z nieoficjalnych informacji “Rzeczpospolitej”. W skład państwowego holdingu rolno-spożywczego ma wejść sieć sklepów, a najbardziej brane pod uwagę są właśnie Tesco i Żabka.

Tesco i Żabka na celowniku rządu

Ministerstwo Aktywów Państwowych oficjalnie potwierdziło, że prowadzi prace nad konsolidacją podmiotów rolno-spożywczych, jakie znajdują się pod nadzorem państwa. Z nieoficjalnych informacji "Rz" wynika, że w nowej strukturze miałaby znaleźć się też duża sieć sklepów. Jaka? Najwięcej mówi się o Tesco i sieci Żabka.

10 najczęściej ogłaszanych używanych samochodów do sprzedaży. Na liście nieśmiertelny Passat10 najczęściej ogłaszanych używanych samochodów do sprzedaży. Na liście nieśmiertelny PassatCzytaj dalej

Tesco czy Żabka? Na tę drugą sieć czai się Orlen

Polski oddział Tesco od kilku lat przechodzi potężny kryzys i restrukturyzację. Od jakiegoś czasu mówi się, że Tesco chce się wycofać z Europy Środkowo-Wschodniej. Polski zarząd Tesco potwierdza też, że bierze pod uwagę sprzedaż.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jarosław Jakimowicz wpadł w szał na antenie. W emocjach wykrzyczał homofobiczne hasła

Oprócz Tesco możliwa jest też inna opcja - Żabka. Dziennik zwraca uwagę, że siecią Żabka już kilka lat temu poważnie interesował się PKN Orlen. W projekt państwowego holdingu rolno-spożywczego mają się zaangażować Grupa PFR i właśnie Orlen.

Niektórzy będą mogli pożegnać się z awizo. Wprowadzono nowy system odbioru listów poleconychNiektórzy będą mogli pożegnać się z awizo. Wprowadzono nowy system odbioru listów poleconychCzytaj dalej

Ani Tesco, ani Żabka. Analitycy wątpią w powodzenie operacji

Czy taka operacja jest możliwa? Zdaniem jednego z analityków cytowanego przez “Rz”, powierzchnia sklepów Tesco jest za duża, a “każdy nowy gracz miałby problem z zapełnieniem tej powierzchni, zwłaszcza produktami przemysłowymi”.

Analitycy wątpią też w wejście Żabki do holdingu rolno-spożywczego, ponieważ produkty świeże to bardzo niewielki procent oferty sieci - Żabka stawia głównie na przekąski, alkohol i papierosy. Przedstawiciel amerykańskiego funduszu CVC, do którego należy Żabka przekazał, że firma nie zamierza komentować tych spekulacji. Podobnie zareagowały Orlen i PFR, które nie chciały udzielić komentarza do sprawy przejęcia sieci sklepów.

1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądze1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

Więcej w “Rzeczpospolitej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  2. Mężczyzna dostał rachunek za leczenie koronawirusa. Gdy zobaczył kwotę, zamurowało go
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Atak w przedszkolu, 39 osób rannych, większość to dzieci. Dramatyczne wiadomości ze świata

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News