Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Samsung wprowadza na rynek najnowszy model Galaxy
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 26.04.2019 02:00

Samsung wprowadza na rynek najnowszy model Galaxy

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Apple od dawna już czuje na plecach oddech Samsunga. Koreańczycy prowadzą wyścig technologiczney z amerykańskiem liderem branży. Firma z San Francisco może niedługo stracić jeszcze więcej udziałów w rynku, dzięki niezwykle intensywnej polityce rozwoju w obszarze wysokich technologii, a wręcz krowaniem wirtualnego świata, czego dopuszcza się Samsung. Na Półwyspie Koreańskim liczą, że Apple do 2020 r. nie wyprodukuje telefonu operującego w 5G. 

Samsung Galaxy S10 5G rusza do sprzedaży 

Już teraz telefon można kupić w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem operatoratora komórkowego Verizon, który jest liderem rynku amerykańskiego. Jeżeli za to chcemy kupić telefon na własność, a nie w abonamencie, to musimy poczekać do 16 maja 2009 r., kiedy to urządzenie trafi do sklepów detalicznych. Początkowo dostępne ma być w dwóch wersjach, a koszt będzie uzlaeżniony od ilości pamięci, jaką chcemy zakupić. Tak za telefon z 256 GB pamięci zapłacimy 1299 USD, a za 512 GB 1399 USD. 

5G zastąpi 4G LTE? 

Sieć 5G jest jeszcze szybsza niż obecne dziś 4G LTE, które do tej pory oferowało najszybszy transfer. Problem polega na tym, że zbudowanie całej infrastrukury odpowiedniej do w pełnego wykorzystania telefonu działającego w tej technologii może pochłonąć miliony, a nawet milirady dolarów. To znaczy, że Samsung mógł dopuścić się falstartu, spiesząc się z wypuszczeniem smarfonu, którego trasfery będą przechodziły w sieci 5G. Co prawda Verizon zapowiada, że będzie szybko rozbudowywał infrastrukturę technologiczną, to póki do 2020 roku jedynie kilka amerykańskich metropolii liczyć może na w pełni sprawną sieć 5G. 

 5G w Europie 

Sieć typu 5G swoje początki na terenie Europy miała w Estonii i Szewcji. Estonia, która jest prawdopodobnie najbardziej zinformatyzowanym krajem na naszym kontynencie, przeprowadziła badania sieci w swojej stolicy, czyli Tallinie w 2017 roku. Niemniej jeszcze długa droga czeka nas do pełnego wykorzystania technologii 5G, chociaż operatorzy telefoniczni prześcigają się w testach nowych rozwiązań. 

Nawet jeżeli Samsung zaliczy więc falstart mimo usilnych starań Verizona a zaimplementowanie sieci w 30 amerykańskich miastach do 2020 r., to na pewno pokazał, że Apple nie może już liczyć na miano niekwestionowanego lidera technologicznego. Koreańczycy zaczynają bowiem kreować rzeczywistość i wskazywac innym producentom strony, w które ci powinni pójść, aby nie stracić udziałów w rynku.

undefined

Tagi: Samsung