BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Samsung wprowadza na rynek najnowszy model Galaxy

26 Kwietnia 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Koreańska firma ogłosiła już datę przedsprzedaży swojego nowego okrętu flagowego, modelu Samsung Galaxy S10 5G. Urządzenie będzie kosztowało 1700 USD i daje możliwość korzystania z ultraszybkich sieciach bezprzewodowych w technologii 5G.

Apple od dawna już czuje na plecach oddech Samsunga. Koreańczycy prowadzą wyścig technologiczney z amerykańskiem liderem branży. Firma z San Francisco może niedługo stracić jeszcze więcej udziałów w rynku, dzięki niezwykle intensywnej polityce rozwoju w obszarze wysokich technologii, a wręcz krowaniem wirtualnego świata, czego dopuszcza się Samsung. Na Półwyspie Koreańskim liczą, że Apple do 2020 r. nie wyprodukuje telefonu operującego w 5G. 

Samsung Galaxy S10 5G rusza do sprzedaży 

Już teraz telefon można kupić w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem operatoratora komórkowego Verizon, który jest liderem rynku amerykańskiego. Jeżeli za to chcemy kupić telefon na własność, a nie w abonamencie, to musimy poczekać do 16 maja 2009 r., kiedy to urządzenie trafi do sklepów detalicznych. Początkowo dostępne ma być w dwóch wersjach, a koszt będzie uzlaeżniony od ilości pamięci, jaką chcemy zakupić. Tak za telefon z 256 GB pamięci zapłacimy 1299 USD, a za 512 GB 1399 USD. 

5G zastąpi 4G LTE? 

Sieć 5G jest jeszcze szybsza niż obecne dziś 4G LTE, które do tej pory oferowało najszybszy transfer. Problem polega na tym, że zbudowanie całej infrastrukury odpowiedniej do w pełnego wykorzystania telefonu działającego w tej technologii może pochłonąć miliony, a nawet milirady dolarów. To znaczy, że Samsung mógł dopuścić się falstartu, spiesząc się z wypuszczeniem smarfonu, którego trasfery będą przechodziły w sieci 5G. Co prawda Verizon zapowiada, że będzie szybko rozbudowywał infrastrukturę technologiczną, to póki do 2020 roku jedynie kilka amerykańskich metropolii liczyć może na w pełni sprawną sieć 5G. 

 5G w Europie 

Sieć typu 5G swoje początki na terenie Europy miała w Estonii i Szewcji. Estonia, która jest prawdopodobnie najbardziej zinformatyzowanym krajem na naszym kontynencie, przeprowadziła badania sieci w swojej stolicy, czyli Tallinie w 2017 roku. Niemniej jeszcze długa droga czeka nas do pełnego wykorzystania technologii 5G, chociaż operatorzy telefoniczni prześcigają się w testach nowych rozwiązań. 

Nawet jeżeli Samsung zaliczy więc falstart mimo usilnych starań Verizona a zaimplementowanie sieci w 30 amerykańskich miastach do 2020 r., to na pewno pokazał, że Apple nie może już liczyć na miano niekwestionowanego lidera technologicznego. Koreańczycy zaczynają bowiem kreować rzeczywistość i wskazywac innym producentom strony, w które ci powinni pójść, aby nie stracić udziałów w rynku.

undefined

Podobne artykuły

Lidl obniży ceny części produktów

Handel

Lidl wprowadza zmiany cen w związku z innymi stawkami VAT. Sieć już poinformowała klientów

Czytaj więcej >
Biedronka wycofuje szkodliwy ser

Handel

Popularny ser wycofany z Biedronki. Spożycie może wywołać u ciebie chorobę

Czytaj więcej >
By Krzysztoferski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29842461

Handel

Zakaz obowiązuje od 20 maja. Ale w sklepach wciąż możesz znaleźć alternatywy

Czytaj więcej >
Niedziela handlowa

Handel

Jutro zrobisz zakupy, ale jednak nie wszędzie. Do konkretnych sklepów wybierz się lepiej dzisiaj

Czytaj więcej >
Zakaz handlu zostanie czasowo zniesiony?

Handel

Zakaz handlu w niedzielę już nie taki pewny. Rząd może nie mieć wyjścia

Czytaj więcej >
Godziny otwarcia sklepów w długi weekend

Handel

Godziny otwarcia sklepów będą w ten weekend nieco inne. Lepiej je znać, żeby nie odbić się od drzwi

Czytaj więcej >