Nieciekawa przeszłość wspólnika Roberta Lewandowskiego
Wikimedia/Sven Mandel
Autor Radosław Święcki - 28 Września 2020

Robert Lewandowski dobrał nietypowego wspólnika. Był karany za wyłudzanie pieniędzy i ładunki wybuchowe

O nieciekawej przeszłości wspólnika biznesowego Roberta Lewandowskiego informuje “Puls Biznesu”. Mężczyzna był karany m.in. za podrabianie dokumentów i wyłudzanie kredytów, a także… posiadanie bomb.

Wspólnik Roberta Lewandowskiego siedział

Jak powszechnie wiadomo najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski od lat inwestuje pieniądze w różnego rodzaju branżach. Jedną z nich jest firma Nowe Mazury 8, która wraz z trzema innymi podmiotami w konsorcjum zaczyna właśnie w Giżycku budowę kompleksu turystycznego Wodny Świat, mającego składać się m.in. z restauracji na wodzie i przystani dla łodzi.

Waloryzacja 2021. Resort podał konkretną kwotęWaloryzacja 2021. Resort podał konkretną kwotęCzytaj dalej

Projekt ma kosztować prawie 72 mln zł, z czego blisko 41 mln zł stanowi unijna dotacja, przyznana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Tymczasem jednym z udziałowców firmy Nowe Mazury 8 i właścicielem drugiego z konsorcjantów Wodnego Świata jest Paweł Petrusewicz. Z ustaleń “Pulsu Biznesu” wynika, że wspólnik Roberta Lewandowskiego ma dość nieciekawą przeszłość.

Z informacji przekazanych przez gazetę wynika, że Petrusewicz - na co dzień posiadacz gospodarstwa rolnego i fermy drobiu, a także szef restauracji i smażalni ryb na Mazurach - był osobą wielokrotnie skazywaną prawomocnymi wyrokami za przestępstwa przeciwko mieniu, bezpieczeństwu powszechnemu, wymiarowi sprawiedliwości, wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu i w związku z popełnieniem części z nich przesiedział w areszcie i więzieniu blisko dwa lata.

Archeolodzy po prostu padli na kolana. Odkrycie rzuca zupełnie inne światło na historię świataArcheolodzy po prostu padli na kolana. Odkrycie rzuca zupełnie inne światło na historię świataCzytaj dalej

“Puls Biznesu” przywołuje m.in. wyrok ze stycznia 2006 roku, gdy Petrusewicz został skazany na 2,5 roku bezwzględnego więzienia za pięć przestępstw. Trzy z nich dotyczyły posiadania i sprzedaży lub detonacji „przyrządów wybuchowych w postaci bomby ze zdalnie sterowanym zapalnikiem”, zaś pozostałe posiadania siedmiu innych ładunków wybuchowych, a także nielegalnego posiadania broni w postaci kuszy mechanicznej i prawie 1000 sztuk różnej amunicji. Dwa lata później wspólnik Lewandowskiego usłyszał kolejny wyrok, tym razem 2 lat bezwzględnego więzienia m.in. za podrobienie dokumentów i wyłudzenie kredytu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Dokładnie sprawdzili, w których sklepach jest najtaniej. Różnice są gigantyczne
2. Serce 17-latka przestało bić na 20 minut. Opowiedział co zobaczył po drugiej stronie
3. Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniej

Rzeczniczka Roberta Lewandowskiego komentuje

Petrusiewicz nie chciał odnieść się do publikacji gazety. Z kolei rzeczniczka Roberta Lewandowskiego przesłała “Pulsowi Biznesu” oświadczenie, w którym możemy przeczytać:

Niemcy masowo przyjeżdżają do Polski, by odwiedzić jedno miejsce. Trzeba dostawiać nawet specjalne autobusyNiemcy masowo przyjeżdżają do Polski, by odwiedzić jedno miejsce. Trzeba dostawiać nawet specjalne autobusyCzytaj dalej

- Robert Lewandowski zdecydował, że na razie powstrzyma się od komentarzy i odpowiadania na pytania dziennikarzy, gdyż przedstawione informacje mogą mieć pośrednie lub bezpośrednie znaczenie zarówno dla sądu jak organów kontrolnych, które powinny je poznać od osoby zainteresowanej, a nie za pośrednictwem mediów — podkreśla Bodnarowicz.

W oświadczeniu rzeczniczka Lewandowskiego twierdzi, że zainteresowanie gazety inwestycją w Giżycku “ zbiega się w czasie z „agresywnymi działaniami dyskredytującymi, jakie podjął i prowadzi Pan Cezary Kucharski na wszelkich dostępnych mu polach” (chodzi o pozew, jaki były wspólnik i menedżer Roberta Lewandowskiego wytoczył mu w związku oskarżeniami o wydrenowanie wspólnej spółki RL Management). Bodnarowicz nie odpowiedziała natomiast na pytanie o to, od kiedy Lewandowski zna się z Petrusewiczem i czy wiedział o jego przeszłości.

Po 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył PocztęPo 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył PocztęCzytaj dalej


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. Z kupnem mieszkania jeszcze się wstrzymaj. Niebawem będą aż 30 proc. tańsze
  4. Po 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył Pocztę
  5. Kontrole w sklepach, możesz zdziwić się na zakupach. Inspekcja powołuje się na jeden przepis
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejUmowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News