BiznesINFO.pl
fot. Materiały partnerskie

Ranking kredytów hipotecznych – sposób na znalezienie najtańszego kredytu

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Redakcja BiznesInfo

Udostępnij:

Wybór korzystnego kredytu hipotecznego to nie lada wyzwanie. Ogromna ilość ofert proponowanych przez banki sprawia, iż łatwo się w nich pogubić. Jeżeli zależy Ci na jak najniższych kosztach kredytowania, sprawdź na co powinieneś zwrócić uwagę oraz gdzie możesz znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny!

Czym charakteryzuje się kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to produkt bankowy cieszący się ogromną popularnością. Pozyskane środki możesz przeznaczyć na kupno nieruchomości, budowę domu, remont bądź zakup działki. Finansowanie udzielane jest zwykle w dość wysokiej kwocie, a okres kredytowania może sięgać nawet 30 bądź 35 lat. 

Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest hipoteka ustanowiona najczęściej na kredytowanej nieruchomości. W ten sposób bank ogranicza ryzyko, jakie podejmuje udzielając Ci finasowania. 

Warunkiem uzyskania kredytu hipotecznego jest wniesienie wkładu własnego, którego minimalna wysokość wynosi 20% wartości nieruchomości. Niektóre banki obniżają ten wymóg do 10%, jednak warto wiedzieć, iż wówczas niezbędne będzie skorzystanie z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, co zwiększy całkowity koszt kredytu. 

kredyt-hipoteczny

fot. materiały zewnętrzne

Porównanie kredytów hipotecznych – na co zwracać uwagę?

Wybór kredytu hipotecznego powinien być dokładnie przemyślany. Niezbędne będzie porównanie dostępnych ofert. Jednak na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na oprocentowanie, które jest podstawowym kosztem kredytu. Od jego wartości zależy wysokość odsetek doliczanych do każdej raty. Im niższe oprocentowanie, tym mniej odsetek będziesz zobowiązany zwrócić do banku. 

Kolejnym istotnym parametrem jest prowizja, czyli zysk dla banku z tytułu udzielenia kredytu. Zwykle jest ona płatna jednorazowo w momencie zawarcia umowy, jednak możesz mieć również możliwość wliczenia jej w koszty kredytu. Miej jednak na uwadze, iż zwiększy się wówczas wysokość raty. Może się również zdarzyć, że bank zrezygnuje z pobrania prowizji, jednak warto wtedy zorientować się czy w zamian za to nie została podwyższona np. wartość oprocentowania. 

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to wskaźnik, który ułatwi Ci sprawdzenie dokładnego kosztu kredytu. Jego wartość uwzględnia oprocentowanie, prowizję oraz pozostałe koszty naliczane przez bank (np. ubezpieczenie) w skali roku. Jeżeli porównasz kredyty o takiej samej kwocie oraz identycznym okresie spłaty, tańszy będzie ten, którego wskaźnik RRSO jest niższy. 

Gdzie znajdziesz najlepsze kredyty hipoteczne?

Ogrom kredytów hipotecznych oferowanych przez banki sprawia, iż samodzielne porównywanie ofert jest niezwykle żmudne i czasochłonne. By zaoszczędzić czas skorzystaj z rankingu kredytów hipotecznych pod adresem https://www.najlepszekonto.pl/ranking-kredytow-hipotecznych

Zestawienie zawiera aktualne, najatrakcyjniejsze kredyty hipoteczne na rynku i przedstawia ich najistotniejsze parametry, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób porównasz interesujące Cię oferty. 

Warto zwrócić uwagę także na wysokość miesięcznej raty oraz całkowity koszt kredytu, który przedstawia kwotę jaką ostatecznie będziesz zobowiązany zwrócić do banku. 

Co istotne, wniosek o kredyt hipoteczny możesz złożyć online! Wystarczy, że wybierzesz interesującą Cię ofertę i klikniesz przycisk „Złóż wniosek o kredyt”. Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza. Po jego przesłaniu skontaktuje się z Tobą pracownik banku, który pomoże Ci przejść dalszy proces. 

Pamiętaj, iż uzyskanie kredytu jest zależne od Twojej zdolności kredytowej oraz historii spłat posiadanych zobowiązań. Warto również zorientować się jakich dokumentów wymaga dany bank i przygotować je przed złożeniem wniosku, gdyż może to znacznie przyśpieszyć proces kredytowania. Jeżeli bank zdecyduje się na przyznanie Ci finansowania, już wkrótce będziesz mógł zrealizować swoje marzenia o własnych czterech kątach!

Artykuł partneraPodobne artykuły

Pekao ostatecznie przejmuje Idea Bank

Finanse

Idea Bank znika z polskiego rynku. Pekao zaczyna migracje klientów

Czytaj więcej >
Prezydent Duda, emerytury stażowe

Finanse

Doradca prezydenta ostrożnie o emeryturach stażowych. Pomysł wypali?

Czytaj więcej >
Ostatni dzwonek dla produkujących wyroby z akcyzą

Finanse

Do końca czerwca możesz zgłosić się do rejestru. Później nie wyprodukujesz produktów obłożonych akcyzą

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Kobieta pobierajaca gotowke z bankomatu Euronetu

Finanse

Santander zaskoczył klientów ogromną awarią. Z kont pobrał 100 razy więcej

Czytaj więcej >
Biznes Info

Finanse

Ulga podatkowa na 500 zł. Odebrać mogą tylko kierowcy

Czytaj więcej >

Finanse

Kreatywna księgowość – czym jest i co ma na celu

Czytaj więcej >