5,5 tys. zł na rękę, oferta pracy dla Polaków
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 22 Grudnia 2019

5,5 tys. zł na rękę za pracę na kasie. Niektóre sklepy kuszą takimi ofertami

Oferty pracy w dobie rynku pracownika potrafią być coraz bardziej atrakcyjne. Na problemy z brakiem pracowników coraz bardziej narzeka nasz zachodni sąsiad. Sklepy zza Odry próbują więc zachęcić Polaków do wyjazdu i kuszą ofertami, dzięki którym ci mogą zarobić od 5 tysięcy złotych do nawet 5,5 tys. w Berlinie.

Z racji tego, że stawki dla kasjerów we wschodnich Niemczech wahają się w okolicach 1200 euro, niemieckim sklepom trudno jest znaleźć chętnych do pracy wśród obywateli Niemiec. W związku z tym, próbują zachęcić do pracy Polaków z zachodnich części naszego kraju, o czym pisze dzisiaj money.pl.

Oferty pracy dla Polaków w Niemczech

Oferty pracy dla Polaków są coraz częściej spotykane, ze względu na zwiększające się braki pracowników w Niemczech. Jak podają wiadomoscihandlowe.pl liczba wakatów w sklepach we wschodnich Niemczech osiągnęła już poziom 154 tys. miejsc pracy. 46 tys. wakatów pojawiło się tylko w tym roku i wciąż rośnie.

Wiadomoscihandlowe.pl powołując się na money.pl podaje, że jedynie 38% emigrantów spoza Europy podejmuje w Niemczech pracę, co oznacza, że Niemcy są zmuszeni do poszukiwania pracowników w Polsce.

Użytkownicy LPG i diesli mogą nie mieć wesołych Świąt. Czekają ich podwyżki cenUżytkownicy LPG i diesli mogą nie mieć wesołych Świąt. Czekają ich podwyżki cenCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. 13-latka zaczęła zażywać tabletki antykoncepcyjne. Mama dziewczyny o wszystkim wiedziała
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News