5,5 tys. zł na rękę, oferta pracy dla Polaków
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 22 Grudnia 2019

5,5 tys. zł na rękę za pracę na kasie. Niektóre sklepy kuszą takimi ofertami

Oferty pracy w dobie rynku pracownika potrafią być coraz bardziej atrakcyjne. Na problemy z brakiem pracowników coraz bardziej narzeka nasz zachodni sąsiad. Sklepy zza Odry próbują więc zachęcić Polaków do wyjazdu i kuszą ofertami, dzięki którym ci mogą zarobić od 5 tysięcy złotych do nawet 5,5 tys. w Berlinie.

Z racji tego, że stawki dla kasjerów we wschodnich Niemczech wahają się w okolicach 1200 euro, niemieckim sklepom trudno jest znaleźć chętnych do pracy wśród obywateli Niemiec. W związku z tym, próbują zachęcić do pracy Polaków z zachodnich części naszego kraju, o czym pisze dzisiaj money.pl.

Oferty pracy dla Polaków w Niemczech

Oferty pracy dla Polaków są coraz częściej spotykane, ze względu na zwiększające się braki pracowników w Niemczech. Jak podają wiadomoscihandlowe.pl liczba wakatów w sklepach we wschodnich Niemczech osiągnęła już poziom 154 tys. miejsc pracy. 46 tys. wakatów pojawiło się tylko w tym roku i wciąż rośnie.

Wiadomoscihandlowe.pl powołując się na money.pl podaje, że jedynie 38% emigrantów spoza Europy podejmuje w Niemczech pracę, co oznacza, że Niemcy są zmuszeni do poszukiwania pracowników w Polsce.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News