Najdroższe buty na świecie
wikimedia/Marcin Konsek
Autor Wiktoria Pękalak - 16 Stycznia 2021

Najdroższe buty na świecie. Za niektóre kupisz nie tylko dom, ale całą wioskę

Najdroższe buty na świecie - najaktualniejszy ranking dotyczący najdroższych butów świata może być dla wielu zaskakujący. Zupełnie wyżej ceniona jest moda damska, ponieważ na pierwszych pięciu miejscach nie ma żadnej męskiej pary.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są najdroższe buty świata
  • Ile kosztują nadroższe buty na świecie
  • Czemu kosztują aż tyle

Najdroższe buty na świecie

Wiele osób jest gotowych wydać na buty naprawdę ogromne pieniądze. Gdzie jednak jest górna granica? Cena najdroższych butów na świecie zwala z nóg, nic dziwnego - możnaby kupić za nie 58 Rolls-Royce’ów Ghost, czy ponad sto mieszkań średniego rozmiaru w Warszawie. Co sprawia, że są aż tyle warte? Portal Beautiful Life dokonał zestawienia najdroższych butów na świecie. Ile trzeba za nie zapłacić?


20. Buty męskie Louis Vuitton Manhattan Richelieu - 10 000 $

Nasze zestawienie otwierają buty marki, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Louis Vuitton to marka, która uchodzi za jedną z najbardziej luksusowych. Ten model, wart 10 000 dolarów wykonano ze skóry aligatora. Portal Shoeguide.org podaje, że obuwie złożone jest z 20 części, z czego najbardziej wyróżniające się są tu cholewka i ściągacz.

Louis Vuitton Manhattan Richelieu Men’s Shoes

19. NIKE AIR MAG 2016 - 26 000 dolarów

Tych butów chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Te sportowe sneakersy z 2016 roku są inspirowane kultowym filmem (Powrót do przyszłości II). Nike wyprodukował tylko 100 sztuk tych kosmicznych butów wyposażonych w silnik. Nie dziwi więc, że ich cena jest tak wysoka - 26 tys. dolarów, czyli niemal 100 tys. zł.

Nike Air Mag 2016

18. Wyjściowe męskie buty Testoni - 30 000 dolarów

Porządne włoskie buty cenione na całym świecie. Jak podaje portal Beautiful Life, para warta ponad 112 tys. zł jest niezwykle lekka i całkowicie wodoodporna.

Testoni

17. Buty Testoni - 38 000 dolarów

Kolejne miejsce na podium także przypadło marce Testoni. Skąd tak wysoka cena - 38 000 dolarów? Sekretem tego ma być stosowana przez firmę innowacyjna norweska technika. Buty zostały uszyte z najlepszej na świecie skóry aligatora, która jest niezwykle wytrzymałym materiałem.

Testoni

16. NIKE SO CAL AIR FORCE 1 SUPREME MAX - 50 000 dolarów

Szesnaste miejsce na podium znowu trafia do firmy NIKE. Buty początkowo zaprojektowane do gry w koszykówkę szybko stały się wyznacznikiem dobrego stylu. Dla świata mody buty są tym bardziej ważne, że omawiany model jako pierwszy został wyposażony w technologię Nike Air. Skąd tak wysoka cena tych butów? Przycyzniają się do tego kosztowne dodatki, jak np. 13-karatowe diamenty.

NIKE SO CAL AIR FORCE 1 SUPREME MAX

15. BUTY AIR JORDAN SILVER - 60 000 dolarów

Następne miejsce na podium ponownie trafia do butów sportowych. Buty sygnowane przez samego Michaela Jordana zachwycają srebrnymi detalami, które mogą przywoływać futurystyczne skojarzenia. Niezwykle wygodne, ale i niesamowicie drogie. Trzeba zapłacić za nie aż ćwierć miliona złotych.

BUTY AIR JORDAN SILVER

14. Buty Nizama Sikandara Jaha - 160 000 dolarów

To miejsce z pewnością zaskoczy wiele osób. Buty, które w XVIII wieku nosił Nizam Sikandar Jah wyglądają naprawdę bajkowo. Haftowane złotą nicią, wyszywane rubinami i szmaragdami, diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi buty wyceniono aż na 160 tys. dolarów, czyli ponad 600 tys. zł.

Buty Nizama Sikandara Jaha

13. Buty KATHRYN WILSON - 400 000 dolarów

Trzynaste miejsce na liście najdroższych butów świata zajmuje para projektu Kathryn Wilson z Nowej Zelandii. Buty zostały wystawione na aukcji charytatywnej i kosztowały projektantkę naprawdę wiele pracy. Stworzenie każdego elementu tych niesamowicie drogich obcasów zajęło Wilson prawie 50 godzin. Do ich zrobienia przeznaczyła diamenty o wartości miliona funtów. Każdy z nich był wklejany ręcznie, co też wpłynęło na ich ostateczną wartość.

Buty KATHRYN WILSON

12. Szpilki DIAMOND DREAM Stuarta Weitzmana - 500 000 dolarów

Za szpilki DIAMOND DREAM Stuarta Weitzmana trzeba zapłacić aż pół miliona dolarów. Za tak wysoką cenę odpowiada m.in. fakt, że szpilki zostały wykonane z 1500 diamentów, o wartości 30 karatów każdy.

Szpilki DIAMOND DREAM Stuarta Weitzmana

11. Buty MARILYN MONROE Stuarta Weitzmana - 1 milion dolarów

Kolejne miejsce na podium zajmuje następny projekt Stuarta Weitzmana. Projektant zainspirowany twierdzeniem, że “najlepszymi przyjaciółmi kobiet są diamenty”, stworzył obcasy, przy których praca pochłonęła mnóstwo wysiłku. Ich wartość podbił fakt, że nosiła je sama Regina King podczas rozdania Oskarów w 2005 roku. Wszystko to sprawiło, że na aukcji sprzedano je za okrągły milion dolarów.

Buty MARILYN MONROE Stuarta Weitzmana

10. Lakierki RETRO ROSE Stuarta Weitzmana - 1 milion dolarów

Kolejne miejsce także przypada Stuartowi Weitzmanowi i jego lakierkom RETRO ROSE. Utrzymane w stylu lat 40. XX wieku szpilki w stylu retro, zdobione 1800 diamentami Kwiat o łącznej wadze 100 karatów także warte są 1 milion dolarów.

Lakierki RETRO ROSE Stuarta Weitzmana

9. Buty PLATINUM GUILD STILETTOS Stuarta Weitzmana - 1,09 miliona dolarów

Kolejne miejsce także trafia do Stuarta Weitzmana. To co jest nie lada ciekawostką w tej parze to to, że paski okalające kostkę można w bardzo łatwy sposób zdjąć i założyć na szyję jako naszyjnik.

Buty PLATINUM GUILD STILETTOS Stuarta Weitzmana

8. Buty WIZARD OF OZ RUBY STILETTOS Stuarta Weitzmana - 1,6 miliona dolarów

Nikogo już chyba nie powinien dziwić fakt, że kolejne miejsce w zestawieniu najdroższych butów świata także przypadło Stuartowi Weitzmanowi. Projekt nawiązuje do rubinowych pantofli Harry'ego Winstona i jest jego zaktualizowaną wersją. Obcasy wyszywane 123-karatowymi rubinami zdecydowanie przyciągają wzrok. Łącznie do ich wykonania zużyto 643 sztuk drogocennych kamieni, które osadzono w ważącej funt platynie.

Buty WIZARD OF OZ RUBY STILETTOS Stuarta Weitzmana

7. Custom butów Toma Forda Jasona Arashebena - 2 miliony dolarów

Te buty spokojnie moglibyśmy trzymać w sejfie. Klasyczne mokasyny zaprojektowane przez Toma Forda zostały ozdobione na zlecenie Nicka Cannona 340 karatami diamentów przez znanego i docenianego przez celebrytów jubilera gwiazd - Jasona Areshebena. Stworzenie tych niezwykle ekstrawaganckich butów zajęło ponad 2000 godzin pracy w ciągu jednego roku.

Custom butów Toma Forda Jasona Arashebena

6. TANZANITE HEELS Stuarta Weitzmana - 2 miliony dolarów

Szóste miejsce w zestawieniu znów przypadło Stuartowi Weitzmanowi. Warte 2 mln dolarów szpilki zawierają 185 karatów tanzanitu i 28 karatów diamentów. Ich wartość podnosi także to, że zostały wykonane z połyskującego srebra.

TANZANITE HEELS Stuarta Weitzmana

5. Buty CINDERELLA Stuarta Weitzmana - 2 mln dolarów

Kolejne w rankingu są, a jakże, buty projektu Stuarta Weitzmana. Wykonane z włoskiej skóry, wyszywane 565 brylantami Kwiatów, które zostały oprawione w platynę i skręcone w skomplikowany, koronkowy wzór były noszone przez piosenkarkę country Alison Krauss podczas ceremonii rozdania Oskarów w 2004 roku. Najwięcej wart jest w nich 5-karatowy diament amaretto warty ponad milion dolarów, który zdobi prawego buta.

Buty CINDERELLA Stuarta Weitzmana

4. Szpilki Rity Hayworth projektu Stuarta Weitzmana - 3 miliony dolarów

Tuż przed podium najdroższych butów na świecie znalazły się buty Rity Hayworth. Buty zostały przerobione przez Stuarta Weitzmana z pary kolczyków gwiazdy. Obcasy są prywatną własnością córki Hayworth księżniczki Yasmin Aga Khan.

 Szpilki Rity Hayworth projektu Stuarta Weitzmana

3. Rubionowe trzewiki z Czarnoksiężnika z krainy Oz projektu Harry’ego Winstona - 3 miliony dolarów

Ostatnie miejsce na podium najdroższych butów świata zajmują buty, o których wspomnieliśmy już przy okazji szpilek Stuarta Weitzmana, inspirowanych właśnie rubinowymi trzewikami projektu Harry’ego Winstona. Do stworzenia ich reprodukcji przez Rona Winstona, syna Harry’ego zużyto 4600 rubinów, nic dziwnego więc, że buty uważane są za szczyt luksusu. Obok rubinów na trzewikach połyskują diamenty o wartości 50 karatów.

Rubionowe trzewiki z Czarnoksiężnika z krainy Oz projektu Harry’ego Winstona

2. Wysokie obcasy DEBBIE WINGHAM - 15,1 mln dolarów

Drugie miejsce na podium zdobywają zamówione jako prezent urodzinowy szpilki zaprojektowane przez Debbie Wingham. Obuwie wysadzane jest jednymi z najdroższych i najrzadszych kamieni szlachetnych na świecie - niebieskimi i różowymi diamentami. Korpus butów wykonano z platyny, a ich płytka zrobiona jest z czystego złota. Pozostałą część butów wykonano ze skóry, która została potem pomalowana 24-karatowym złotem.

Wysokie obcasy DEBBIE WINGHAM

1. PASSION DIAMOND SHOES marki Jada Dubai i Passion Jewelers - 17 milionów dolarów

Za najdroższe buty świata trzeba zapłacić aż 17 mln dolarów. Wykonane ze złota i brylantów, we współpracy z marką jubilerską Passion Jewellers zachwycają swoim wyglądem. Te złote lakierki zdobione są przez parę 15-karatowych diamentów klasy D. Do dekoracji i wykończenia użyto kolejnych 238 diamentów.

PASSION DIAMOND SHOES marki Jada Dubai i Passion Jewelers

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News