Nie żyje dyrektor generalny sieci Marriott
By World Travel & Tourism Council - Arne Sorenson President & CEO, Marriott International, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54703336
Autor Wiktoria Pękalak - 17 Lutego 2021

Prezes sieci hoteli Marriott nie żyje. Arne Sorenson zmarł w wieku 62 lat

Dyrektor generalny sieci hoteli Marriott nie żyje. Arne Sorenson zmarł we wtorek po długiej walce z rakiem trzustki. Król hotelarskiego imperium miał 62 lata.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Arne Sorenson nie żyje
  • Jakim dyrektorem była pierwsza osoba spoza rodziny Marriott
  • Jakie były początki największej sieci luksusowych hoteli

Dyrektor generalny hotelu Marriott nie żyje

Arne Sorenson, dyrektor generalny sieci hoteli Marriott nie żyje. Agencja Reutera podała, że mężczyzna zmarł we wtorek w wieku 62 lat, po długiej walce z rakiem trzustki, którą toczył od 2019 roku. Jeszcze w lutym Sorenson przestał wykonywać obowiązki prezesa, by skupić się na leczeniu.

Pierwszy dyrektor spoza rodziny Marriott

Arne Sorenson kierował siecią hoteli od 2012 roku i był pierwszą osobą spoza rodziny Marriott. To właśnie za jego kadencji - w 2016 roku - firma przejęła Starwood Hotels & Resorts za 13 mld dolarów. Dzięki temu Marriott stał się największą siecią hoteli na świecie. Dzięki jego odpowiednim decyzjom wartość akcji firmy na giełdzie wzrosła o 242 proc.

Arne Sorenson był gotowy na wiele poświęceń dla firmy. W 2020 roku zrezygnował ze swojej pensji w wysokości 12-13 mln dol. rocznie, by jak najbardziej zminimalizować wpływ kryzysu pandemicznego na sieć Marriott.

Miał niezwykłą zdolność przewidywania, w którą stronę będzie zmierzać branża hotelarska i potrafił obrać najlepszy kierunek dla sieci Marriott - przekazał w oświadczeniu prezes zarządu J.W. Marriott Jr. Nowy prezes Marriottu ma zostać powołany w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Marriott - hotele z niemal 100-letnią historią

Marriott International, Inc. to największa na świecie amerykańska sieć luksusowych hoteli, która ma w swojej ofercie 1 380 921 pokoi hotelowych w 7349 hotelach, w 134 państwach świata.

Historia największej sieci hotelów zaczęła się podobnie, jak wielu firm, które niedługo potem na stałe wpisały się do historii - bardzo niepozornie. Firmę założyli w 1927 roku John Willard Marriott oraz jego żona Alice Marriott, zaczynając od budki z piwem korzennym.

Pomysł małżeństwa okazał się strzałem w dziesiątkę, dzięki czemu mogli stopniowo poszerzać swoją ofertę, a później otwierać kolejne lokale, by w końcu w 1957 roku otworzyć pierwszy hotel - Twin Bridges Motor Hotel.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News