Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Wiemy gdzie Polacy najchętniej latają na wakacje. LOT rzuca rękawicę tanim liniom lotniczym
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 13.07.2020 02:00

Wiemy gdzie Polacy najchętniej latają na wakacje. LOT rzuca rękawicę tanim liniom lotniczym

LOT na wakacje
PxHere/Kuba Bożanowski/CC2.0

LOT zaprezentował dane o najpopularniejszych kierunkach, które są wybierane przez pasażerów po przywróceniu regularnych połączeń. Okazuje się, że Polacy tęsknili za słonecznymi wakacjami i gorącym piaskiem - po wznowieniu lotów wybraliśmy zagraniczne destynacje.

LOT na wakacje

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły akcję skierowaną do wszystkich stęsknionych za słońcem, #LOTnaWakacje. Jest to specjalnie przygotowana na letni okres siatka połączeń z Polski do wakacyjnych kurortów. Samoloty startują z wielu regionalnych portów, między innymi z Bydgoszczy, Lublina czy Rzeszowa. Na liście są także największe miasta, jak Kraków, Poznań czy Gdańsk. Jak czytamy w INN Poland, Rafał Milczarski, prezes PLL LOT chwali się, że udało się już sprzedać 200 tysięcy biletów w ramach wakacyjnej akcji polskiego przewoźnika.

Najpopularniejszymi kierunkami są: Burgas w Bułgarii, hiszpańska Majorka, greckie wyspy Zakhyntos, Korfu oraz Rodos, a także chorwackie miasta - Split i Dubrownik. LOT przywrócił także międzynarodowe loty w kierunku wschodnim. Początkowo samoloty z namalowanym żurawiem polecą do Tokio i Seulu. Przewoźnik zachęca, by pasażerowie, którzy planują podróż sprawdzili aktualne obostrzenia w kraju docelowym, tak by nie być zaskoczonym żadnymi formalnościami oraz procedurami po wylądowaniu.

LOT rzucił rękawicę tanim liniom lotniczym. Wojna cenowa między narodowym operatorem, a takimi liniami jak Ryanair czy Wizzair wygląda naprawdę interesująco. Przeloty z narodowym przewoźnikiem są w obecnej chwili niezwykle tanie. Eksperci jednak alarmują, że realizowana strategia nie może trwać w nieskończoność, ponieważ operacje są obecnie wykonywane poniżej kosztów. Specjaliści wskazują, że sprzedaż takich biletów już teraz jest nierentowna, a dalsze utrzymywanie takich cen wydaje się niemożliwe.