pieniadze-wallpaperflare-cc0
wallpaperflare.com
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Maja 2020

Niespodziewana rzecz w kursie złotego. Wtorek przyniósł zaskakującą zmianę

Kurs złotego zanotował we wtorek mocne odbicie, pierwszy raz od długiego czasu. Polska waluta sporo zyskała względem dolara i euro. Ile wynosi kurs złotego?

Kurs złotego w górę

Ostatnie dwa miesiące nie były dobrym czasem dla polskiej waluty. Ale we wtorek ok. godz. 17 kurs złotego umocnił się. Jak podaje Bankier.pl, na rynku forex za dolara trzeba było zapłacić 4,0423 zł. Tym samym “zielony” zanotował spadek aż o 2,3 proc., co daje 9,5 grosza. W pewnym momencie skala obniżki kształtowała się na poziomie ok. 10 groszy. Tym samym kurs złotego był najlepszy w stosunku do dolara pierwszy raz od marca tego roku.

Dowód osobisty, rejestracyjny a nawet prawo jazdy przechodzą do internetu. Wyjaśniamy, jak to wszystko działaDowód osobisty, rejestracyjny a nawet prawo jazdy przechodzą do internetu. Wyjaśniamy, jak to wszystko działaCzytaj dalej

Kurs złotego umacnia się

Kurs złotego poprawił się także względem euro. W tym przypadki spadki był trochę niższe. Kurs EUR/PLN obniżył się o 1,4 proc., czyli 6,5 grosza. Za jedno euro we wtorek późnym popołudniem trzeba było zapłacić 4,43 zł. To najniższe poziomy od połowy maja.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Wyciekło nagranie policji, które nie miało ujrzeć światła dziennego. Sprawą zajmie się prokuratura

Kurs złotego zyskiwał wobec wszystkich głównych walut. Względem funta szterlinga polska waluta zyskiwała 1 proc., a do franka szwajcarskiego 2 proc. Wtorkowe notowania były dla złotego naprawdę niezłe, co pokazywały też wyniki innych walut z naszego regionu, jak forint, który taniał o 0,9 proc.

Biedronka i Lidl mogą mieć powody do obaw. Konkurencja zmierza do topowej piątki, ma za plecami miliardowy budżetBiedronka i Lidl mogą mieć powody do obaw. Konkurencja zmierza do topowej piątki, ma za plecami miliardowy budżetCzytaj dalej

W czwartek posiedzenie RPP

Jak podaje serwis Bankier.pl, we wtorek dobrze było też na GPW. Indeks WIG20 zanotował 1709,71 pkt, kończąc dzień ze wzrostem aż o 4 proc. To najlepsze notowanie od marca, a dobrze radziły sobie także inne indeksy.

To, jak będzie się kształtować kurs złotego w najbliższym czasie, może zależeć od posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, które odbędzie się czwartek. Eksperci twierdzą, że po dwóch drastycznych cięciach, tym razem stopa procentowa nie zmieni się. Dla gospodarki ważne będzie także ogłoszenie przez rząd odmrażania kolejnych działalności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostało już tylko kilka godzin. Za chwilę Szumowski ogłosi na co czekali wszyscy. Co dalej z maseczkami?
  2. Rząd obniży wypłaty Polaków, aby ratować gospodarkę? Związkowcy oburzeni
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowa wiadomość z Chin. Chodzi o pochodzenie zakażeń, ujawnili dane
Tych marketów w Polsce już nie zobaczysz. Wykoszone przez konkurencję i problemy, pamiętasz je jeszcze?Tych marketów w Polsce już nie zobaczysz. Wykoszone przez konkurencję i problemy, pamiętasz je jeszcze?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News