Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Niespodziewana rzecz w kursie złotego. Wtorek przyniósł zaskakującą zmianę
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 27.05.2020 02:00

Niespodziewana rzecz w kursie złotego. Wtorek przyniósł zaskakującą zmianę

pieniadze-wallpaperflare-cc0
wallpaperflare.com

Kurs złotego w górę

Ostatnie dwa miesiące nie były dobrym czasem dla polskiej waluty. Ale we wtorek ok. godz. 17 kurs złotego umocnił się. Jak podaje Bankier.pl, na rynku forex za dolara trzeba było zapłacić 4,0423 zł. Tym samym “zielony” zanotował spadek aż o 2,3 proc., co daje 9,5 grosza. W pewnym momencie skala obniżki kształtowała się na poziomie ok. 10 groszy. Tym samym kurs złotego był najlepszy w stosunku do dolara pierwszy raz od marca tego roku.

Kurs złotego umacnia się

Kurs złotego poprawił się także względem euro. W tym przypadki spadki był trochę niższe. Kurs EUR/PLN obniżył się o 1,4 proc., czyli 6,5 grosza. Za jedno euro we wtorek późnym popołudniem trzeba było zapłacić 4,43 zł. To najniższe poziomy od połowy maja.

Kurs złotego zyskiwał wobec wszystkich głównych walut. Względem funta szterlinga polska waluta zyskiwała 1 proc., a do franka szwajcarskiego 2 proc. Wtorkowe notowania były dla złotego naprawdę niezłe, co pokazywały też wyniki innych walut z naszego regionu, jak forint, który taniał o 0,9 proc.

W czwartek posiedzenie RPP

Jak podaje serwis Bankier.pl, we wtorek dobrze było też na GPW. Indeks WIG20 zanotował 1709,71 pkt, kończąc dzień ze wzrostem aż o 4 proc. To najlepsze notowanie od marca, a dobrze radziły sobie także inne indeksy.

To, jak będzie się kształtować kurs złotego w najbliższym czasie, może zależeć od posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, które odbędzie się czwartek. Eksperci twierdzą, że po dwóch drastycznych cięciach, tym razem stopa procentowa nie zmieni się. Dla gospodarki ważne będzie także ogłoszenie przez rząd odmrażania kolejnych działalności.

Tagi: waluty