BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Krystyna Janda pochwaliła się dokładnymi zyskami. Kwoty są astronomiczne

6 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Krystyna Janda od lat nie jest już tylko aktorką, a również bizneswoman. Ma własną markę kosmetyczną i dwa teatry, które radzą sobie nawet lepiej niż dobrze.

Krystynę Jandę częściej niż na ekranie można teraz zobaczyć… na półkach sklepowych. Jej marka kosmetyczna Janda podbiła Polskę, a to nie jedyny intratny biznes aktorki.

Krystyna Janda radzi sobie w biznesie wcale nie najgorzej

Nie da się ukryć, że Krystyna Janda ma do interesów ma głowę lepszą niż niejeden urodzony przedsiębiorca. Idąc śladem zachodnich gwiazd w 2015 roku wypuściła własną markę kosmetyków we współpracy z chemikiem Jarosławem Cybulskim. Pomimo tego, że to on ma większość udziałów i jest prezesem firmy, to aktorka wzięła na siebie cały aspekt marketingowy firmy. Jako wspólniczka ma 250 udziałów o łącznej wartości 25 tys. zł. Jak pisze money.pl, firma kosmetyczna w ciągu trzech lat zarobiła już półtora miliona złotych. Sekretem kosmetyków Jandy jest receptura oparta na kosmetologicznych nowinkach, wysoka jakość oraz rozbudowana sieć sprzedaży Rossmanna, jak zdradza “Rzeczpospolitej” Cybulski. 

W 2016 roku firma sprzedała produkty o łącznej wartości 13 mln zł, w 2017 roku było to już 15 mln zł. Kolejny rok przyniósł podobny wynik - przychody dobiły do poziomu 14,4 mln zł. Zysk? Najpierw w 2016 roku blisko 800 tys. zł, w 2017 roku 239 tys. zł, a w ubiegłym roku było to 461 tys. zł. W trzy lata firma na czysto zarobiła półtora miliona złotych, a sprzedała produkty za 42,4 mln zł - czytamy na money.pl.

Dojrzałe aktorki nie dostają propozycji ról? Janda wzięła sprawy w swoje ręce

Jak opowiadała Janda, aktorki w pewnym wieku stają się “niewidoczne” i nikt nie chce dawać im ról, w szczególności w filmach. Janda postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i za pośrednictwem własnej Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury założyć Teatr Polonia. Pięć lat później, skuszona sukcesem “Polonii” otworzyła Och-Teatr. Oba obiekty stały się ważnymi miejscami na kulturalnej mapie Warszawy.

Jak donosi money.pl, ubiegły rok fundacja zakończyła z zyskiem 449 tys. zł, z kolei 2017 rok przyniósł 1,4 mln zł na plusie. Oba teatry Jandy co roku sprzedają bilety o łącznej wartości 15 mln zł.

Do tego w 2018 roku Fundacja skorzystała z 970 tys. zł dotacji - jednak tylko na bezpłatną i niegenerującą zysku działalność. Ze wsparcia darczyńców fundacja dostała 100 tys. zł wpłat i 276 tys. zł pochodzących z 1% podatku dochodowego. Pieniądze te przeznaczono na kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i tradycji.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >