Krystyna Janda
Autor Paulina Musianek - 6 Sierpnia 2019

Krystyna Janda pochwaliła się dokładnymi zyskami. Kwoty są astronomiczne

Krystyna Janda od lat nie jest już tylko aktorką, a również bizneswoman. Ma własną markę kosmetyczną i dwa teatry, które radzą sobie nawet lepiej niż dobrze.

Krystynę Jandę częściej niż na ekranie można teraz zobaczyć… na półkach sklepowych. Jej marka kosmetyczna Janda podbiła Polskę, a to nie jedyny intratny biznes aktorki.

Krystyna Janda radzi sobie w biznesie wcale nie najgorzej

Nie da się ukryć, że Krystyna Janda ma do interesów ma głowę lepszą niż niejeden urodzony przedsiębiorca. Idąc śladem zachodnich gwiazd w 2015 roku wypuściła własną markę kosmetyków we współpracy z chemikiem Jarosławem Cybulskim. Pomimo tego, że to on ma większość udziałów i jest prezesem firmy, to aktorka wzięła na siebie cały aspekt marketingowy firmy. Jako wspólniczka ma 250 udziałów o łącznej wartości 25 tys. zł. Jak pisze money.pl, firma kosmetyczna w ciągu trzech lat zarobiła już półtora miliona złotych. Sekretem kosmetyków Jandy jest receptura oparta na kosmetologicznych nowinkach, wysoka jakość oraz rozbudowana sieć sprzedaży Rossmanna, jak zdradza “Rzeczpospolitej” Cybulski.

W 2016 roku firma sprzedała produkty o łącznej wartości 13 mln zł, w 2017 roku było to już 15 mln zł. Kolejny rok przyniósł podobny wynik - przychody dobiły do poziomu 14,4 mln zł. Zysk? Najpierw w 2016 roku blisko 800 tys. zł, w 2017 roku 239 tys. zł, a w ubiegłym roku było to 461 tys. zł. W trzy lata firma na czysto zarobiła półtora miliona złotych, a sprzedała produkty za 42,4 mln zł - czytamy na money.pl.

Sprawdziliśmy ile zarabia kasjer w Lidlu. Suma jest niespodziewanie wysokaSprawdziliśmy ile zarabia kasjer w Lidlu. Suma jest niespodziewanie wysokaCzytaj dalej

Dojrzałe aktorki nie dostają propozycji ról? Janda wzięła sprawy w swoje ręce

Jak opowiadała Janda, aktorki w pewnym wieku stają się “niewidoczne” i nikt nie chce dawać im ról, w szczególności w filmach. Janda postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i za pośrednictwem własnej Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury założyć Teatr Polonia. Pięć lat później, skuszona sukcesem “Polonii” otworzyła Och-Teatr. Oba obiekty stały się ważnymi miejscami na kulturalnej mapie Warszawy.

Jak donosi money.pl, ubiegły rok fundacja zakończyła z zyskiem 449 tys. zł, z kolei 2017 rok przyniósł 1,4 mln zł na plusie. Oba teatry Jandy co roku sprzedają bilety o łącznej wartości 15 mln zł.

Do tego w 2018 roku Fundacja skorzystała z 970 tys. zł dotacji - jednak tylko na bezpłatną i niegenerującą zysku działalność. Ze wsparcia darczyńców fundacja dostała 100 tys. zł wpłat i 276 tys. zł pochodzących z 1% podatku dochodowego. Pieniądze te przeznaczono na kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i tradycji.

Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychUżytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News