BiznesINFO.pl
12590007923 62142d58a9 o

flickr

Indie przenoszą ambasadę z Ukrainy do Polski

13 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Indyjskie MSZ poinformowało na swojej stronie internetowej, że ambasada Indii na Ukrainie przenosi swoją placówkę dyplomatyczną do Polski. Wcześniej Nowe Delhi zdecydowało się na przeniesienie ambasady z Kijowa do Lwowa.

"W związku z szybko pogarszającą się sytuacją bezpieczeństwa na Ukrainie, w tym atakami w zachodnich częściach kraju, podjęto decyzję o czasowej relokacji Ambasady Indii na Ukrainie w Polsce. 

Indie przenoszą placówkę do Polski

Sytuacja zostanie poddana ponownej ocenie w świetle dalszych wydarzeń." - brzmi komunikat opublikowany przez indyjskie MSZ.

1 marca indyjskie MSZ zdecydowało się na przeniesienie personelu swojej placówki z Kijowa do Lwowa, co miało związek z działaniami wojennymi w stolicy Ukrainy. Teraz gdy rosyjski ostrzał pojawia się nad Lwowem, Indie zdecydowały o przeniesieniu swojej placówki do Polski.

W niedzielę Rosjanie ostrzelali ukraińskie obiekty wojskowe w obwodzie lwowskim. Bomby spadały 20 km od granicy z Polską. Wybuchy było słychać na terenie woj. podkarpackiego.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wojna w Ukrainie

USA chcą przekazać niemal 3 mld dolarów na wsparcie dla Ukrainy i Polski

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Polska hubem humanitarnym dla Ukrainy. Rząd ostrzega przed rosyjską propagandą

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Samsung wstrzymał wysyłkę produktów do Rosji

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Pomoc dla przedsiębiorców w związku z wojną w Ukrainie

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Szwajcaria nakłada kolejne sankcje na Rosję

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Produkty rosyjskie i białoruskie. Jakie mają kody kreskowe? UOKiK apeluje, aby nie kupować tych produktów

Czytaj więcej >