Hiszpania więdnie, Polska kwitnie? Tak twierdzi publicysta hiszpańskiego dziennika
pixabay/AlbertoAmortegui
Autor Radosław Święcki - 3 Marca 2020

Hiszpański prawicowy dziennik: "Hiszpania schodzi na psy, Polska zmienia się w potęgę"

Hiszpania pod wrażeniem polskiego sukcesu gospodarczego, a konkretnie popularny prawicowy dziennik “El Correo de Madrid”. Zamieszczono w nim artykuł pod wiele mówiącym tytułem “Dlaczego Hiszpania schodzi na psy, a Polska zamienia się w potęgę?”.

Hiszpania chwali Polskę! A ściślej autor artykułu -którego streszczenie zamieszcza PAP - Nicolino Peralta, który porównuje obecną sytuację gospodarczą Polski i Hiszpanii. Publicysta zwraca uwagę, że w momencie transformacji ustrojowej w 1989 r. byliśmy krajem biednym, zapóźnionym, w ruinie zarówno społecznej jak i moralnej. Hiszpania w tym czasie cieszyła się natomiast największym wzrostem gospodarczym, inwestycjami i konsumpcją, która rozkręcała gospodarkę.

ZUS oddaje Polakom podatek, wystarczy spełniać jeden warunek. Niektórzy dostaną nawet po kilkaset złotychZUS oddaje Polakom podatek, wystarczy spełniać jeden warunek. Niektórzy dostaną nawet po kilkaset złotychCzytaj dalej

Tymczasem dziś - jak zauważa Peralta - Polska zmierza do statusu potęgi.

Hiszpania więdnie

Prawie nie ma bezrobocia, a wzrost gospodarczy, nieprzerwany od 25 lat, osiągnął średnio 4 proc. Dodatkowo młodzież nie zna słowa kryzys - pisze Peralta, według którego “Polska kwitnie, a Hiszpania więdnie”.

Zgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówZgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Hipokryzja Marty Kaczyńskiej wyszła na jaw. Poucza Polaków, a niewielu zna prawdę o jej córkach

Dlaczego tak się dzieje? Kluczem do sukcesu - zdaniem publicysty - jest przywiązanie w Polsce do własności prywatnej.

Przede wszystkim w Polsce własność prywatna jest święta. Nikt nie wyobraża sobie najazdu zorganizowanych „okupas” (dzikich lokatorów zajmujących mieszkania), bezwstydnie chronionych przez polityków bez skrupułów - pisze Peralta.

Publicysta zwraca uwagę na istnienie w Polsce „bezpieczeństwa prawnego”, które stało się „marką firmową kraju”.

Obywatele i firmy wiedzą, że nie spadnie na nich cotygodniowy dekret politykierów, ustanawiających prawo dla obszarów, na których się nie znają, i którzy poza polityką nie znaleźliby pracy nawet jako magazynierzy w Mercadonie, z całym szacunkiem dla magazynierów” - pisze autor.

Za co doceniają Polskę?

Ponadto publicysta chwali polski system podatkowy podkreślając, że w naszym kraju podatki nie powodują, że obywatel zmuszony jest “do oddania ponad połowy owoców jego pracy i które w większości są przeznaczane na tworzenie i tuczenie kasty klientelistycznej, bezużytecznej i pasożytującej".

Autor zwraca również uwagę na kwestie dotyczące imigracji. Ta - w jego ocenie - jest w Polsce “uporządkowana i uregulowana”.

Najpierw, ci najbliżsi, pochodzący z Ukrainy. Potem długa lista oczekujących, wykwalifikowanych Hindusów, z wizami, i z chęcią do pracy i zdobywania praw dzięki wypełnianiu obowiązków, i poczynieniu wkładu dla kraju przyjmującego - podkreśla Peralta.

Według publicysty, jeśli Polska nadal będzie podążała dotychczasową drogą, to osiągnie “duży postęp”.

Będzie miała problemy, raz będzie lepiej, raz gorzej. Ale naród, który szanuje prawo, własność prywatną, naukę, granice, który nie rabuje podatnika, który wynagradza wysiłek i poświęcenie, osiągnie sukces - podsumowuje Peralta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna zasnął na podłodze tramwaju. Po przyjeździe straży miejskiej okazało się, że to nie jedyne co zrobił
  2. Magda Gessler radzi jak chronić się przed wirusami. Jej słowa wywołały falę krytyki
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. https://turysci.pl/polska-030320-ukraina
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News