Wysoka grzywna nie wszystkich odstrasza
pixabay/Fz
Autor Radosław Święcki - 24 Marca 2020

Dostały 5 tys. zł kary za złamanie kwarantanny. 5 dni później znowu ją zlekceważyły

Grzywna w wysokości 5 tys. zł za załamanie kwarantanny nie odstraszyła dwóch kobiet z powiatu gnieźnieńskiego. Kilka dni później panie ponownie opuściły dom. Sanepid wkrótce ponownie wymierzy karę.

O tym, że Polacy łamią zasady kwarantanny, opuszczając miejsce izolacji media informują niemal każdego dnia. Wśród nich są i tacy, którzy mimo nałożonych już kar, decydują się na ponowne złamanie obowiązujących zasad.

W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszyW kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszyCzytaj dalej

Polsat News informuje o dwóch mieszkankach powiatu gnieźnieńskiego (woj. wielkopolskie), które w połowie marca zostały przyłapane przez policję na złamaniu zasad kwarantanny. Gdy mundurowi pojechali skontrolować kobiety, nie zastali ich w domu. Okazało się, że znajdowały się one ok. 200 metrów od domu. Po tym zdarzeniu gnieźnieński sanepid nałożył na kobiety karę w wysokości 5 tys. zł.

Grzywna nie odstraszyła

Okazuje się jednak, że grzywna nie przekonała pań do pozostania w miejscu izolacji. Kilka dni później udały się one bowiem z psem do weterynarza.

- Kobiety nie zgłaszały policji, aby zwierzak potrzebował pomocy - mówi w rozmowie z Polsat News sp. sztab. Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

5 tys. zł kary za złamanie obowiązujących od dziś zasad. Rząd zaostrza zasady5 tys. zł kary za złamanie obowiązujących od dziś zasad. Rząd zaostrza zasadyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. WHO przekazało nowe ustalenia. “Kwarantanna to za mało”, jest ważniejsza kwestia

O ponownym złamaniu kwarantanny został już poinformowany sanepid, który zdecyduje o kolejnej karze dla nieprzestrzegających kwarantanny kobiet.

Polsat News informuje, że w powiecie gnieźnieńskim kwarantannie podlega ok. 100 osób.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego tygodnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o zaostrzeniu kar za nieprzestrzeganie kwarantanny.

- Podwyższamy kary z 5 tys. zł na 30 tys. zł, ale także wprowadzamy mechanizmy śledzenia tego, czy dany człowiek przebywa rzeczywiście w domu pod adresem, który zadeklarował – zapowiedział premier, dodając, że „ceną za złamanie kwarantanny może być czyjeś zdrowie lub życie”.

Wywóz śmieci z ograniczeniami. Pierwsze wchodzą w życie już za kilka dni, wiemy od kogo zacznąWywóz śmieci z ograniczeniami. Pierwsze wchodzą w życie już za kilka dni, wiemy od kogo zacznąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".
  2. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News