Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jeden z ulubionych przez Polaków kierunek wakacyjny z obowiązkiem kwarantanny
Radosław Święcki
Radosław Święcki 30.05.2020 02:00

Jeden z ulubionych przez Polaków kierunek wakacyjny z obowiązkiem kwarantanny

Grecja nie zniosła Polsce kwarantanny
Flickr/Bartek Lingas

Komu Grecja znosi kwarantannę?

Listę 29 państw, których obywatele po przyjeździe do Grecji nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny w związku z koronawirusem resort turystyki ogłosił 29 maja. Państwami tymi są: Albania, Austria, Australia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Izrael, Japonia, Korea Południowa, Liban, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Północna Macedonia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria i Węgry. Obywatele tych państw będą poddawani jedynie wyrywkowym badaniom na nosicielstwo koronawirusa. Nowe zasady zaczną obowiązywać od 15 czerwca.

Jak widać wśród państw, których obywatele zwolnieni będą z kwarantanny zabrakło Polski. Zaskakuje również brak Wielkiej Brytanii, która – jak przypomina Polska Agencja Prasowa – jest drugim obok Niemiec państwem, z którego do Grecji przybywało najwięcej turystów.

Czy to oznacza, że Polacy mogą zapomnieć o komfortowych wakacjach w Grecji? Niekoniecznie. Jak informuje PAP, 1 lipca Grecja ma dokonać ponownej oceny międzynarodowej sytuacji epidemicznej, za sprawą której być może dojdzie do zniesienia obowiązku kwarantanny wobec obywateli kolejnych państw. Warto podkreślić, że Grecja od lat należy do państw, w których Polacy najchętniej spędzają wakacje.

Przypomnijmy, że w Grecji odnotowano niespełna 3000 zakażeń koronawirusem. Z powodu wirusa zmarło 175 osób.