BiznesINFO.pl

https://pixabay.com/_Alicja_

Wakacyjne 500 plus. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o bonie turystycznym

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Bon turystyczny na każde dziecko

Bon turystyczny w kwocie 500 zł przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia. Bon turystyczny zostanie przekazany w formie elektronicznej do rodziców dziecka. Wakacyjne 500 plus można wykorzystać na opłacenie dziecku kolonii, noclegu czy inną usługę turystyczną, jednakże z bonu turystycznego nie można opłacić takich przyjemności jak gofry, lody czy zapiekanki. Na nowym programie skorzystać ma ponad 6 mln dzieci - podaje radiozet.pl.

Bon turystyczny także przysługuje osobom, które pobierają świadczenie 500 plus. W przypadku niepełnosprawnego dziecka, kwota bonu turystycznego została podwyższona do 1000 zł. W ramach tych pieniędzy dziecku z niepełnosprawnościami rodzice będą mogli opłacić, chociażby turnus rehabilitacyjny. Z bonu turystycznego ma skorzystać ok. 300 tys. dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami

Bon turystyczny do wykorzystania

W celu skorzystania z bonu turystycznego należy zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i zaktualizować swoje dane. Po uwierzytelnieniu danych osobie starającej się o bon turystyczny wyświetli się lista miejsc, które honorują świadczenie. Należy wybrać jedno z nich i zarezerwować pobyt. W celu użycia bonu turystycznego należy wpisać kod bonu, który beneficjenci otrzymają SMS-em lub drogą mailową.

Bon turystyczny, według prognoz szacunkowych rządu, ma pochłonąć od 3,6 do 4 mld zł z budżetu państwa do końca 2021 r. - podaje radiozet.pl.

Tagi:

500 pluswakacje

Podobne artykuły

Twój portfel

Rząd chce wprowadzenia maksymalnej opłaty za śmieci
Czytaj więcej >

Twój portfel

Płaca minimalna znowu będzie podniesiona. Rząd już zapowiedział
Czytaj więcej >

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ile kosztuje nas codzienne ładowanie telefonu? Koszt może zaskoczyć
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów
Czytaj więcej >

Twój portfel

UOKiK ostrzega przed zagrożeniami w sieci. Oszuści urlopu nie biorą
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]