wakacje-pixabay-expresselblag
Obraz Sebastian Bona-Kuchejda z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Czerwca 2020

Wicerzecznik PiS wyjawił, kiedy polskie rodziny skorzystają z bonu turystycznego. Wielu na pewno się ucieszy

Bon turystyczny będzie można wykorzystać w te wakacje - zapowiedział wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Bon turystyczny ma wynosić 500 złotych i jest rozwiązaniem, które zastępuje zapowiadany wcześniej bon dla tych, którzy pracują.

Bon turystyczny już w te wakacje? Na to wygląda

Wygląda na to, że bon turystyczny polskie rodziny będą mogły wykorzystać już w tym sezonie. - Jesteśmy dobrej myśli i naprawdę mamy nadzieję, że już w te wakacje będzie można skorzystać z wakacji u polskich przedsiębiorców, w polskiej agroturystyce, czy innych miejscach właśnie z tym bonem 500 plus - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w rozmowie z Polsat News.

Bon turystyczny jak 500 plus

Pytany o to, dlaczego rząd PiS wycofał się z zapowiadanego bonu turystycznego dla wszystkich pracowników, Fogiel tłumaczył, że z tej formy wsparcia mają skorzystać głównie rodziny z dziećmi. I dlatego zdecydowano, żeby pójść drogą podobną do świadczenia 500 plus.

Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyMandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

W obliczu kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa można mieć wątpliwości, czy wręczanie kolejnego świadczenia nie zagraża finansom państwa. Jednak wicerzecznik PiS zapewnia, że choć wydatki na walkę z koronakryzysem to prawie 30 mld zł, to państwo stać na wypłatę bonu turystycznego dla dzieci w wysokości 500 zł.

Niedziela handlowa przypada tylko parę razy w roku. Dzisiaj możemy zrobić zakupy, jednak nie wszędzieNiedziela handlowa przypada tylko parę razy w roku. Dzisiaj możemy zrobić zakupy, jednak nie wszędzieCzytaj dalej

Bon turystyczny. Jak to ma wyglądać w praktyce?

A jak będzie wyglądać realizacja programu od strony technicznej? Z informacji serwisu money.pl wynika, że wniosek o bon turystyczny będzie można składać w tym samym systemie, który obsługuje 500 plus. Procedura nie wymaga wyjścia z domu, a wnioski mają być niemal automatycznie rozpatrywane.

W programie nie będzie rozwiązania w postaci kart przedpłaconych, ponieważ ich wykonanie byłoby zbyt drogie i zajęło zbyt dużo czasu. Money.pl podaje, że najprawdopodobniej bon turystyczny będzie wydawany w formie specjalnego kodu w formie elektronicznej. Z kodu będzie można wykorzystać środki w wysokości 500 zł na każde dziecko w celu opłacenia noclegu bądź wysłania dziecka na zajęcia sportowe. Pieniądze będzie można wykorzystać w przypadku miejsc, które przystąpią do rządowego programu. Bon turystyczny będzie ważny do końca przyszłego roku.

W 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościW 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News