Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Wicerzecznik PiS wyjawił, kiedy polskie rodziny skorzystają z bonu turystycznego. Wielu na pewno się ucieszy
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 07.06.2020 02:00

Wicerzecznik PiS wyjawił, kiedy polskie rodziny skorzystają z bonu turystycznego. Wielu na pewno się ucieszy

wakacje-pixabay-expresselblag
Obraz Sebastian Bona-Kuchejda z Pixabay

Bon turystyczny już w te wakacje? Na to wygląda

Wygląda na to, że bon turystyczny polskie rodziny będą mogły wykorzystać już w tym sezonie. - Jesteśmy dobrej myśli i naprawdę mamy nadzieję, że już w te wakacje będzie można skorzystać z wakacji u polskich przedsiębiorców, w polskiej agroturystyce, czy innych miejscach właśnie z tym bonem 500 plus - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w rozmowie z Polsat News.

Bon turystyczny jak 500 plus

Pytany o to, dlaczego rząd PiS wycofał się z zapowiadanego bonu turystycznego dla wszystkich pracowników, Fogiel tłumaczył, że z tej formy wsparcia mają skorzystać głównie rodziny z dziećmi. I dlatego zdecydowano, żeby pójść drogą podobną do świadczenia 500 plus.

W obliczu kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa można mieć wątpliwości, czy wręczanie kolejnego świadczenia nie zagraża finansom państwa. Jednak wicerzecznik PiS zapewnia, że choć wydatki na walkę z koronakryzysem to prawie 30 mld zł, to państwo stać na wypłatę bonu turystycznego dla dzieci w wysokości 500 zł.

Bon turystyczny. Jak to ma wyglądać w praktyce?

A jak będzie wyglądać realizacja programu od strony technicznej? Z informacji serwisu money.pl wynika, że wniosek o bon turystyczny będzie można składać w tym samym systemie, który obsługuje 500 plus. Procedura nie wymaga wyjścia z domu, a wnioski mają być niemal automatycznie rozpatrywane.

W programie nie będzie rozwiązania w postaci kart przedpłaconych, ponieważ ich wykonanie byłoby zbyt drogie i zajęło zbyt dużo czasu. Money.pl podaje, że najprawdopodobniej bon turystyczny będzie wydawany w formie specjalnego kodu w formie elektronicznej. Z kodu będzie można wykorzystać środki w wysokości 500 zł na każde dziecko w celu opłacenia noclegu bądź wysłania dziecka na zajęcia sportowe. Pieniądze będzie można wykorzystać w przypadku miejsc, które przystąpią do rządowego programu. Bon turystyczny będzie ważny do końca przyszłego roku.