Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Bon turystyczny 500 plus. Szczegóły poznamy w tym tygodniu, jest już konkretna data
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 08.06.2020 02:00

Bon turystyczny 500 plus. Szczegóły poznamy w tym tygodniu, jest już konkretna data

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.04.2020. n/z Polskie banknoty 500 zl.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

500 plus na wakacje. Nowy bon turystyczny

Pierwotnie bon turystyczny miał wynosić 1000 złotych i przysługiwać wszystkich osobom, które mają etat i zarabiają poniżej średniej krajowej. Ale plan uległ zmianie, a “patronat” nad nowym programem przejął prezydent Andrzej Duda, który ogłosił 500 plus na wakacje. Jak ma wyglądać nowy bon turystyczny ogłoszony przez Dudę?

- Szczegóły koncepcji prezydenta poznamy w tym tygodniu. Z zapowiedzi wynika, że bon turystyczny 500 plus jest dobrym rozwiązaniem, pozwoli wielu rodzinom wyjechać na wakacje. Skorzysta także branża turystyczna - powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". 

Bon turystyczny 500 plus wsparciem prorodzinnym

Wicepemier dodała, że prezydent Andrzej Duda zredefiniował cel i charakter bonu. Bon turystyczny 500 plus będzie miał element wsparcia prorodzinnego. Dopytywana o to, dlaczego rząd zrezygnował z kryterium dochodowego, które miało obowiązywać w pierwotnej koncepcji bonu turystycznego (otrzymywałyby go osoby na etacie zarabiające mniej niż 5200 zł), minister rozwoju nie chciała odpowiedzieć. 

- Poczekajmy na szczegóły propozycji prezydenta. Ja jestem przekonana, że wielu Polaków z niego skorzysta i wiele dzieci pojedzie na wakacje - powiedziała Emilewicz.

KE zakwestionuje bon turystyczny 500 plus?

Pytana o to, czy nie obawia się, że Komisja Europejska może zakwestionować bon turystyczny 500 plus, odpowiedziała, że “to będzie program, który na pewno będzie podlegał notyfikacjom”. I dodała, że tego typu programy są tworzone w innych krajach członkowskich.

- Nie obawiam się, że Komisja Europejska będzie miała jakiekolwiek wątpliwości - dodała wicepremier.