Miała być hitem w całym kraju. Teraz polska sieciówka dogorywa na naszych oczach
Krakowski Kredens znika z handlowej mapy Polski
Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska była obecna na polskim rynku od 2007 roku. Początki firmy zapowiadały sukces. Sieć sprzedaje tradycyjne produkty spożywcze wysokiej jakości. Jak podaje fakt.pl, pierwszy sklep firmowy został otwarty w Warszawie przy ulicy Nowy Świat, potem otworzono następne. Firma miała swoje placówki we wszystkich największych polskich miastach. Sytuacja przedsiębiorstwa była tak obiecująca, że właściciele rozważali wejście ze spółką na giełdę.
Krakowski Kredens ma już tylko 10 sklepów
Jednak teraz jest już jasne, że nie wszystko poszło po myśli właścicieli spółki. Krakowski Kredens jest likwidowany. Jako pierwszy poinformował o tym portalspozywczy.pl. Placówki firmy są zamykane. Jeszcze we wrześniu sklepów pod szyldem Krakowski Kredens było 19, w zeszłym roku sieć liczyła 33 placówki, a w 2016 roku było ich nawet 47. Obecnie działa jeszcze tylko 10 sklepów. Tradycyjne wyroby można zakupić w trzech sklepach w Krakowie, oraz w placówkach w Gliwicach, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Rzeszowie oraz Warszawie. Pytanie, jak długo.
Ambicje były duże
Spółka Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska została założona w czerwcu 2007 roku. Firma jest powiązana ze spółką Alma Market. Działalność firmy opiera się na tworzeniu produktów spożywczych wysokiej jakości pod nazwą Krakowski Kredens, a także rozwijaniu własnej sieci sprzedaży. W 2011 roku Alma Market rozważała wprowadzenie spółki na giełdę. Trzeba przyznać, że ambicje spółka miała mocarstwowe. Docelowo sieć miała liczyć ponad 100 sklepów w największych miastach w Polsce. Jednak planów nie udało się zrealizować. W 2017 roku Alma Market ogłosiła upadłość. Markę Krakowski Kredens chciał nabyć E.Leclerc, oferując 94 mln zł, jednak transakcja została zablokowana ze względu na zażalenia wierzycieli.
Aktualnie sieć Krakowski Kredens przechodzi restrukturyzację i niedawno wyznaczyła nowego prezesa. Stanowisko objęła Joanna Sułek, która zastąpiła Jana Choczaja.