Jarosław Kaczyński życzenia świąteczne
facebook.com/Prawo i Sprawiedliwość
Autor Kamila Jeziorska - 24 Grudnia 2020

Jarosław Kaczyński złożył Polakom życzenia świąteczne. Co powiedział prezes PiS?

Życzenia świąteczne w tym wyjątkowym czasie płyną z całego świata do wszystkich ludzi. Na gest życzeń świątecznych skusili się artyści, celebryci, a nawet politycy - z tego ostatniego grona jedna z najwyraźniejszych postaci polskiej polityki, Jarosław Kaczyński. Co takiego przekazał Polakom?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kilku ciekawostek na temat życzeń świątecznych
  • Co Jarosław Kaczyński powiedział w filmiku
  • Jakie detale zostały zawarte w życzeniach świątecznych

Życzenia świąteczne od samego prezesa

Życzenia świąteczne w okresie świąt Bożego Narodzenia to nie tylko piękna, ale też osadzona setki lat temu w naszej kulturze tradycja. Życzenia świąteczne traktowane były jako forma daru oraz moc działania słowa, które wypowiedziane, miało zawsze się spełnić - wyjaśnia w artykule dla PAP Kamil Szubański.

Zwyczaj składania sobie życzeń świątecznych przetrwał, aż po dziś dzień i podobnie jak kiedyś, ślemy je nie tylko do najbliższych, ale również do znajomych, przyjaciół czy sąsiadów. Co roku życzenia świąteczne składają wszystkim Polakom artyści, przedstawiciele mediów, znane z show biznesu osoby nazywane celebrytami, a nawet politycy.

Tegoroczne życzenia świąteczny wysłał nawet Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz wicepremier. Fakt, że Prezes coraz częściej pojawia się w mediach społecznościowych jest zdumiewający. Co miał do przekazania swoim rodakom?

- Przed Polską jest dobra i wielka przyszłość. Musimy być cierpliwi, zdecydowani, kiedy trzeba zdyscyplinowani i przede wszystkim być razem - powiedział w opublikowanym na Facebookowej stronie PiS-u.

Zakaz przemieszczania się na Sylwestra nie dla wszystkich. Część Polaków uniknie karania nawet złapanaZakaz przemieszczania się na Sylwestra nie dla wszystkich. Część Polaków uniknie karania nawet złapanaCzytaj dalej

Wicepremier stwierdził, że Święto Narodzenia Pańskiego, potocznie zwane Bożym Narodzeniem, to czas, który "przynosi radość i nadzieję". Owa nadzieja ma się wiązać z przyszłością pojedynczych jednostek, rodzin oraz narodu - wszystkich Polaków.

Bombka w kształcie kota, Najświętsza Maryja Panna i choinka w filmiku z życzeniami świątecznymi

- Dziś, w trudnym momencie, gdy ciągle trwa pandemia, nadzieja na przyszłość jest szczególnie ważna. Wierzę, że zbliżający się 2021 rok będzie tym, w którym ta zaraza, która nas dotknęła, zakończy się. Byśmy odetchnęli, mogli spokojnie dalej żyć, pracować, bawić się - mówił Jarosław Kaczyński.

W swoich życzeniach świątecznych Jarosław Kaczyński podkreślił, że"jesteśmy jedną, wielką rodziną"oraz to, że przed Polską maluje się wspaniała przyszłość.

- Musimy być cierpliwi, zdecydowani, kiedy trzeba zdyscyplinowani i przede wszystkim być razem. Boże Narodzenie to także święta jedności, która jest nam bardzo potrzebna. Jestem przekonany, że trudny czas mija - tego życzę wszystkim Polakom, niezależnie gdzie są, kim są, jakie mają poglądy, czym się od siebie różnią - podkreślił.

Poza życzeniami świątecznymi w filmiku widać m.in.: wizerunek Marii z Nazaretu, matki Jezusa Chrystusa, a także ozdoby zawieszone na choince - bombka w kształcie kota, pary górali czy tej z napisem "peace". Te słowo z języka angielskiego oznacza pokój, a jego wymowa bardzo przypomina skrót PiS.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Skorzystasz z pomocy od ZUS, a za parę lat pożałujesz? Niewiele osób zna fatalne konsekwencje
  2. Na sylwestra nie tylko zakaz przemieszczania. Fajerwerków też zakazują
  3. Fatalna wiadomość dla fanów Polsatu. Kanały telewizji znikną z pakietów olbrzymiego operatora
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News