Zwrot podatku szybszy z usługą e-PIT
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 11.02.2020. n/z Rozliczenie podatku - druki PIT-11
Autor Maria Glinka - 11 Marca 2020

Zwrot podatku jeszcze nie dotarł? Łatwo możesz sprawdzić, kiedy go dostaniesz

Zwrot podatku można monitorować poprzez usługę "Twój e-PIT", która jest najprostszym sposobem rozliczenia ze skarbówką. Co więcej, im wcześniej złożysz deklarację podatkową, tym szybciej możesz liczyć na pieniądze.

Zwrot podatku - im szybciej, tym lepiej

Zwrot podatku jest uzależniony od terminu złożenia deklaracji PIT. Większość podatników może to uczynic od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 r. - przypomina next.gazeta.pl.
Warto jednak pamiętać, że wcześniejsze złożenie zeznania podatkowego wypływa na termin, w którym można się spodziewać oddania nadpłaty.

Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. złSzukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. złCzytaj dalej

Przy rozliczeniu papierowym skarbówka ma 90 dni na przekazanie zwrotu. O połowę krótszy czas oczekiwania przysługuje podatnikom, którzy skorzystali z usługi "Twój e-PIT" - zaledwie 45 dni.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Zbigniew Hołdys trafił do szpitala. Nie ma pewności, co się stało

Internetowe rozliczenie daje wiele korzyści

Obywatele, którzy wybrali internetową drogę rozliczenia z fiskusem mogą mniej więcej ocenić, kiedy dostaną zwrot podatku. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które zostało wprowadzone w tym roku.

W systemie istnieje możliwość sprawdzenia, na jakim etapie znajduje się wniosek o oddanie nadpłaty. W tym celu należy kliknąć w zakładkę "złożone dokumenty", gdzie można dowiedzieć się, czy deklaracja dotarła już do urzędu. Istnieje także możliwość sprawdzenia, jak przebiega proces rozliczania PIT oraz czy został zakończony. Co więcej, na stronie znajduje się także informacja o wysokości zwrotu.

Wskazanie rachunku bankowego dodatkowo przyspiesza procedurę oddania nadpłaty. Można to zrobić przy pomocy korekty e-PIT lub formularza ZAP-3, który jest dostępny na stronie podatki.gov.pl w systemie e-Deklaracje.

Najlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachNajlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachCzytaj dalej

Warto pamiętać, że w przypadku, gdy zwrot jest wyższy niż 23,20, a nie wskazano rachunku bankowego, to w celu jego uzyskania należy zgłosić się do fiskusa.

Elektroniczne rozliczenia są szybsze i bezpieczniejsze, dlatego w obliczu zagrożenia zarażeniem koronawirusem urząd skarbowy zaleca złożenie deklaracji PIT przez Internet - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie
  2. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyna szansą jest niezwykle drogi lek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o Włoszech
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News