Zwrot pieniędzy Cyberpunk 2077 gracze konsolowi
pixabay.com adam_gorka
Autor Konrad Karpiuk - 15 Grudnia 2020

Ugięli się pod naporem krytyki. Zaczął się zwrot pieniędzy, nawet 750 zł

Zwrot pieniędzy dla niezadowolonych graczy. CD Projekt, twórcy gry Cyberpunk 2077 zapowiedzieli, że nabywcy wersji konsolowej mogą zwrócić produkt. Niektórzy odzyskają nawet 750 zł.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • Jak firma tłumaczy się z błędów wersji konsolowej
  • Skąd rozstrzał między ocenami na PC i konsole
  • Ile pieniędzy odzyskają gracze

Zwrot pieniędzy dla graczy. Cyberpunk 2077 na konsole okazał się niewypałem

Zwrot pieniędzy realizowany jest przez CD Projekt tylko dla graczy konsolowych. Ci którzy zakupili grę Cyberpunk 2077 na innych platformach, np. na PC za pośrednictwem platformy Steam, mieli możliwość zwrócenia produktu na zasadach dystrybutora.

Powodem takiej polityki polskiego producenta są wyjątkowo nieprzychylne recenzje Cyberpunka 2077 na konsole starszej generacji (Playstation 4 i Xbox One). Konsolowa wersja gry otrzymała wyjątkowo niskie noty na portalu Metacritic, a swoje niezadowolenie wyraził nawet nawet Elon Musk.

CD Projekt sam przyznał, że błędnie oceniono skalę problemów, a grę na konsole poprawiano do ostatniej chwili. Co więcej, przedpremierowo recenzentom wysłano jedynie wersje na PC, co mogłoby tłumaczyć wysokie noty gry.

- Po trzech opóźnieniach premiery, zarząd był zbyt skupiony na wydaniu gry. Źle oceniliśmy skalę i złożoność problemów. Zignorowaliśmy sygnały mówiące, że potrzeba więcej czasu, by przygotować grę na podstawową wersję poprzedniej generacji konsol. To był błąd [...] - mówił prezes CD Projekt, Adam Kiciński.

Członek zarządu studia, Michał Nowakowski twierdzi, że błędy wersji wydanej na poprzednią generacje konsol wynikały ze złej oceny skali problemów przed premierą. Z kolei wiceprezes CD Projekt Marcin Iwiński tłumaczył swój zespół, który sądził, że zdąży ukończyć grę do wyznaczonego terminu.

Zwroty Cyberpunka 2077. Niektórzy dostaną 750 zł

Iwiński przyznał, że obecnie skala zwrotów nie jest znana i jest "zbyt wcześnie" na szacunki. Firma podkreśla, że konsolowe egzemplarze gry podlegają ewentualnym zwrotom, jeśli gracze są niezadowoleni z zakupionej gry. Natomiast Nowakowski zdementował doniesienia medialne, że to producenci konsol uruchomili procedurę zwrotów.

- Gracze mogą zwracać się o zwrot środków w przypadku każdego tytułu na konsole Sony i Microsoftu - powiedział Nowakowski w trakcie konferencji online.

Wiceprezes CD Projekt zaznaczył jednocześnie, że nie zachęca graczy do zwrotów i liczy na to, że studio otrzyma kredyt zaufania, a gracze poczekają na poprawki. Zaznaczył jednocześnie, że "to tylko nasza skromna nadzieja".

Ile będzie musiało zwrócić studio? Wersja Cyberpunk 2077 na konsole PS4 i Xbox One u producenta kosztowała bezpośrednio 269 zł, choć ceny u niektórych dystrybutorów są niższe (nawet do 239 zł). Z kolei wersja kolekcjonerska dla graczy konsolowych kosztuje aż 749,99 zł.

Cyberpunk 2077 zwrócił się twórcom w samej przedsprzedaży. Dzień przed premierą podano, że gracze złożyli zamówienia na 8 mln kopii gry. 59 proc. z nich to gracze PC, a pozostałe 41 proc. to egzemplarze przeznaczone na konsole Sony i Microsoftu.

Afera z serialem Afera z serialem "Ranczo" w tle. Wyjątkowo niemiła niespodzianka dla aktorówCzytaj dalej

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Potwierdzone: Rząd przygotowuje nowy program dla seniorów. Jest się z czego cieszyć, na start 40 mln zł
  2. 66-latka znalazła na ulicy 10 tys. zł. Później policjantom opadły szczęki
  3. Zapomnisz i zapłacisz nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli aut wystrzelą jak nigdy wcześniej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News