wykorzystywanie zwierząt
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 20 Listopada 2019

Kolejny kraj zakazuje turystycznego wykorzystywania egzotycznych zwierząt

Zwierzęta takie jak słonie są jedną z atrakcji turystycznych w Azji. Teraz jednak okrutny proceder wykorzystywania ich zostanie ukrócony. Chodzi o przejażdżki na tych zwierzętach, przeciw którym protestują obrońcy praw zwierząt na całym świecie. “Apsara, spółka która zarządza Parkiem Archeologicznym Angkor w Siem Reap w Kambodży ogłosiła zakaz przejażdżek na słoniach, który będzie obowiązywał od początku 2020 roku” - informuje portal Tur-info.pl.

Zwierzęta tj. słonie nie będą dłużej wykorzystywane w Kambodży

Zwierzęta takie jak słonie są jedną z atrakcji turystycznych w Azji. Chodzi o przejażdżki na tych zwierzętach, które wzbudzają protesty aktywistów walczących o prawa zwierząt na całym świecie. W Kambodży od przyszłego roku zostanie wprowadzony zakaz wykorzystywania słoni jako atrakcji turystycznej. Według informacji CNN proces ten ma już swój początek. “Lokalny punkt sprzedaży poinformował, że 15 listopada dwa z 14 słoni znajdujących się obecnie w parku, na terenie słynnej świątyni Angkor Wat, zostały przeniesione do pobliskiego lasu gminnego Bos Thom" - informuje portal Tur-info.pl.

Śmierć słonia Sambo

W 2016 uwagę całego świata przyciągnęła śmierć słonia imieniem Sambo, która miała miejsce w Angkor. Przyczyną zgonu był udar cieplny oraz wyczerpanie pracą ponad siły. Po upływie dwóch lat zostały opublikowane przez Światowy Fundusz Przyrody wyniki badań populacji słonia azjatyckiego, z których wyniknęło, że populacja tego gatunku uległa zmniejszeniu o połowę w ciągu jedynie trzech pokoleń.

Spadek liczby turystów

Ciężko stwierdzić, czy zakaz przejażdżek na słoniach w Angkor Wat będzie miał wpływ na spadek liczby turystów. “Jednak, biorąc pod uwagę w jakich, skandalicznych warunkach, słonie są tresowane, decyzji tej należy jak najgłośniej przyklasnąć. Żadna z atrakcji turystycznych nie powinna być tworzona na czyimkolwiek cierpieniu, czy to zwierząt, czy ludzi” - pisze portal Tur-info.pl. Dobrze zatem, że firmy turystyczne coraz częściej rezygnują z takich atrakcji.

Nowe przepisy L4 zaciągną cię do pracy. Nawet gdy jesteś przewlekle choryNowe przepisy L4 zaciągną cię do pracy. Nawet gdy jesteś przewlekle choryCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pieniądze znikają z kont. Ogromna awaria w dużym banku w Polsce
  2. Zauważyłeś monetę w klamce od samochodu? Uważaj, złodziej ma już cię na oku
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  5. Najgorsze informacje dla wszystkich Polaków. Nikogo nie ominą wielkie opłaty, ceny przygnębiają
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News