Premie pracowników ZUS w tym roku kosztowały 330 mln złotych
fot. pxhere.com
Autor Komunikaty prasowe - 29 Lutego 2020

ZUS sowicie wynagradza swoich pracowników. Przyznał im bajońskie sumy premii

ZUS nagradza swoich dyrektorów. 26 i 21,2 tys. zł dla dyrektorów oddziałów i ich zastępców. Łącznie pracownicy ZUS-u w ramach nagród otrzymają 330 mln złotych nagród. 

ZUS daje premie

ZUS i jego "dyrektorskie" premie w 43 oddziałach kosztowały Zakład łącznie 3,4 mln zł. Reszta z 330 milionów trafiła do pracowników niższych szczebli — informuje portal money.pl.

Premii co ciekawe nie otrzymała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska oraz żaden z jej wiceprezesów. Oprócz niej nagrody nie otrzymały też osoby z zarządu oraz z rady nadzorczej.

Zauważyłeś monetę pod klamką swojego auta? Uważaj, jesteś w niebezpieczeństwieZauważyłeś monetę pod klamką swojego auta? Uważaj, jesteś w niebezpieczeństwieCzytaj dalej

- Nagrody przyznaje się w drodze uznania za wyróżniające wyniki pracy, sumienność, jakość i terminowość pracy, realizację dodatkowych zadań oraz szczególne zaangażowanie w wykonywane zadania” - poinformował "Super Express" Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Oburzenie czytelniczki

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

Oburzenie tak wysokimi premiami wyraziła jedna z czytelniczek "Super Expressu".

"Jestem oburzona, że urzędnicy przyznali sobie tak duże premie, a my seniorzy dostaliśmy zaledwie kilkadziesiąt złotych rewaloryzacji. Postrzegam to jako obrazę nas, emerytów! Ja mam najniższą emeryturę i za 900 zł muszę przeżyć cały miesiąc. Proszę mi powiedzieć, czym się różnią nasze żołądki od dyrektorów, czy pracowników ZUS?!"

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Tadeusz Rydzyk wkracza do podstawówek. Czego dzieci chce uczyć Radio Maryja?

Co ma wpływ na przyznanie premii pracownikom państwowego ubezpieczyciela? Jak informował przed rokiem “Dziennik Bałtycki” są to takie czynniki podlegające ocenie jak:

  • efektywność,
  • sprawność,
  • terminowość.

Zasługi jakimi może poszczycić się obecnie ZUS do tej pory, to obsługa wniosków w zakresie obniżonego wieku emerytalnego, wprowadzenie indywidualnych numerów rachunków dla płatników składek, e-zwolnienia, wdrożenie projektu elektronizacji akt pracowniczych.

Jak informował portal INNpoland.pl, w 2017 roku łączna kwota dodatków do pensji dla dyrektorów wyniosła 1,8 mln złotych, rok później było to już ponad 2 mln złotych. W zeszłym roku na premie dla dyrektorów i wicedyrektorów przeznaczono łącznie całe 3,4 mln złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News